O projektu se mluví už nějakou dobu, uvítali by ho i místní občané,“ uvedl starosta Fryštáku Lubomír Doležel. „Celá záležitost má dvě etapy. Tu první pracovně nazýváme Přehrada – nad hrází. Do této lokality plánujeme kromě terénních úprav a vyčištění dna přehrady navézt písek a vytvořit tam umělou pláž,“ prozradil první muž radnice.

Druhá etapa s názvem Pod hrází bude podle starosty o něco náročnější. „Spočívá ve vybudování koupaliště, nejlépe solárně vyhřívaného, včetně atrakcí pro nejmenší a zázemí pro kondiční plavání,“ řekl Doležel.

Co se časového rozvržení prací týče, vše je nyní ve fázi příprav. „Potřebnou dokumentaci pro stavební povolení na první etapu chceme mít hotovou do konce roku. Příprava druhé lokality potrvá déle. Do konce roku má teprve vzniknout studie,“ upřesnil starosta.

Zatím město vše platí ze svého rozpočtu. „Nejde o žádné velké částky. Projektová dokumentace stojí do jednoho sta tisíc korun,“ řekl Doležel s tím, že investiční náklady na obě části projektu předpokládají čerpání podpor jak z národních, tak i z příslušných evropských fondů. „Realizace záměru bude možná až v okamžiku, kdy ve městě dobudujeme zejména vodohospodářskou infrastrukturu a další nutné záležitosti,“ doplnil.

Obyvatelé Horní Vsi mají na projekt prozatím rozporuplné názory. „Pořádné a pěkné koupání tu sice chybí, ale obávám se, že by se tu hodně zvedl provoz. Proudilo by sem více aut a lidí, což by mi asi vadilo,“ svěřil se Jindřich Košák, který žije pod hrází. Podobný názor má i Jaroslav Vitovský z Horní Vsi. „Kvalitní koupání oceníme všichni, hlavně mladí, ale vždycky je něco za něco. Místním to může narušit soukromí,“ obává se.