Už potřetí se této role na Barum Czech Rally Zlín zhostila i dvaadvacetiletá Petra Kunzová z Ostravy. Ve Zlíně reprezentovala stáj Opel Motor Sport.

Lidově řečeno takzvané hostesky, které asistují u zahájení závodu a vyhlášení výsledků, to nemají vůbec jednoduché. Úsměv musí rozdávat na všechny strany, ať to stojí, co to stojí.

„Musíte mít dobrou náladu, bez ní to v žádném případě nejde. Chodíme s deštníkem, usmíváme se na všechny diváky a fanoušky, fotíme se s nimi, rozdáváme podpisové karty a úsměvy," říká sympatická blondýnka.

Nejnáročnější situace jsou prý u rampy, než na ni začnou postupně najíždět jednotlivé posádky, a před vyhlášením výsledků. Asistují tam totiž dobré dvě hodiny předem.

„Zažívám tady už třetí Barumku a vždycky je skoro čtyřicet stupňů. Auta jsou tak rozpálená, je to ale úžasný zážitek," usmívá se Petra Kunzová.

Modelingu se nikdy nevěnovala, k práci hostesky se dostala náhodou. Na jednom mítinku se seznámila s Andrejem Barčákem, marketingovým ředitelem českého a slovenského zastoupení automobilky Opel. Slovo dalo slovo, a tak dělá Grid Girls.

„Postavu si udržuji snad jako každá jiná žena, cvičím, dbám na stravu," vysvětluje svou perfektní kondici, kterou by jí každá druhá mohla závidět.

Atmosféra Barum Czech Rally Zlín ji pokaždé uchvátí a nadchne, letos usedla i do jednoho závodního auta, byť jen na chvíli.

„Jela jsem jen do servisu, ale bylo to něco úžasného, bylo to boží. Je to paráda, adrenalin. Kdo to nezkusí, neumí si to ani představit, vřele doporučuji. Perfektní zážitek," dodává Petra Kunzová.

Doufá a věří, že příští rok se jí coby hostesce opět poštěstí přijet do Zlína na 47. ročník Barum Rally.