Restaurace Lesního hotelu už slouží smutečním hostům, při jednáních zástupců Zlínského kraje i zlínským hokejistům

„Oficiální otevření máme naplánované, ale ještě nevíme kdy. Rozhodli jsme se, že bude lepší se rozjíždět pomalu než udělat velkou reklamu a pak to nezvládnout,“ řekl včera hned úvodem spolumajitel hotelu Ladislav Lebánek.Zmínil, že v současné době už má hotel nasmlouvanou spolupráci s Filmovými ateliéry ohledně ubytovávání herců v době konání filmového festivalu nebo pořadateli Barum Rally.

Už nyní je prý možné využít všech služeb hotelu. „Co se týká například restaurace, tak máme k dispozici kromě terasy, která je sezonní záležitost, další čtyři prostory, kde se dá jídlo servírovat,“ přiblížil Lebánek.

Jíst tam prý chodí už celkem hodně lidí. Velmi často například hokejisté. Kromě samotné ústřední restaurace se jedná o dva salonky a atrium hotelu. „První obsáhne čtyřicet až padesát lidí. Prioritně slouží ke konání smutečních hostin, v době festivalu i k různým jednáním,“ přiblížil Lebánek. Druhý menší pak může sloužit jak rodinným obědům, tak firemním jednáním. „Obvykle se tady schází vedení kraje se svými návštěvami,“ uvedl Lebánek.

V provozu už je i wellness. „S jeho uvedením jsme měli docela potíže. Elektrárna nám totiž povolila připojit se pouze na částečný výkon, protože tady nebyla dostačující trafostanice, která by pokryla celý náš výkon,“ popsal Lebánek. V případě, že by se zapnulo veškeré zařízení v kuchyni a zároveň i wellness, spadla by celá síť.

„Nemohli jsme si tedy dovolit začít ubytovávat dřív, než jsme si všechno pořádně vyzkoušeli. Jak bychom jinak vysvětlovali hostům, že z ničeho nic vypadla v celém zařízení elektřina,“ pousmál se Lebánek. Díky postupnému zavádění zařízení do provozu se tomu prý podařilo zabránit.

Na střeše má sluneční panely

Hostům je k dispozici celkem dvacet pokojů, z toho u čtyř je možnost přistýlek.Hotel využívá hned několik technologií, které pomáhají šetřit energii. „Na střeše máme sluneční panely, které dokážou ohřát takové množství vody, které pokryje naši denní spotřebu, a to včetně wellness. Celá budova je pak osvětlena led diodami, které jsou také velmi úsporné. V objektu je jich kolem sta tisíc,“ poznamenal spolumajitel.

Co se týká interiéru pokojů, tak na jejich vybavení se podílely převážně firmy z regionu. „Cizím společnostem jsme vesměs zadávali jen takové zakázky, které neměl kdo v regionu zhotovit,“ podotkl Lebánek.Cena za ubytování se pohybuje od dvou do osmi tisíc korun. „Jedna osoba na pokoji zaplatí za noc u nás 1990 korun, dvě osoby 2290, za standardní apartmán 2990 a za prezidentský apartmán 7990. Přistýlka pak stojí pět set korun,“ sdělil Lebánek.

Ačkoliv byla původní cena za hotel plánovaná kolem pětapadesáti milionů, částka se po různých průtazích a komplikacích vyšplhala bez daně na více než osmdesát milionů korun.„Dotace z Evropské unie nicméně zůstala původní, vypočítaná z částky 54 milionů, a to třicet šest milionů korun,“ zmínil Lebánek.

Zlínský deník na FacebookuZlínský deník na Twitteru