„Seděl na pařezu pod zádveřickým kopcem a byl evidentně několik dní bez jídla,“ popisovala redaktorka. Dala mu proto kus své svačiny a zavolala jeho manželce. „Když jsem se ho ptala, proč utekl a toulal se v lesích, řekl, že se mu tato metoda osvědčila už v roce 2006,“ dodala.

Podat stížnost prý zkusil jen tak z hecu a vůbec nečekal, že by se mu podařilo volby překazit. Když se to ale opravdu stalo, dostal strach a utekl. „Říkal, že měl potřebu vrátit se do míst, kde mu bylo dobře, kde to znal a měl rád. Proto zamířil do Zlína. Jenomže se musel skrýt před rozzuřeným Zdeňkem Škromachem, který tušil, že se vrátil do rodného města, a vypravil se za ním,“ vyprávěla redaktorka.

Proto Melčák zvolil les, kde si myslel, že jej Škromach určitě nenajde. Sám tam však už mnoho let nebyl, a tak se velmi rychle ztratil. „Přespal prý kdesi v seníku. Tvrdil mi, že všichni prahnou po jeho krvi. Proto se skrýval dál, jenže mu začalo docházet jídlo,“ dodala jeho zachránkyně. Ztracený poslanec měl prý kvůli nedostatku tekutin a jídla i halucinace. „Byl přesvědčený, že ovce pasoucí se na okolních pasekách nebečí bééé, ale Mééél, Mééél. Považoval to za signál, že už jsou mu pronásledovatelé v patách,“ pokračovala redaktorka.

Vyčerpaného Melčáka na pokraji sil dovedla k manželce a společně ho předaly do péče Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. „O pacientovi nebudeme, ostatně jako o ničem, co se týká našeho zařízení, podávat žádné informace,“ vzkázala médiím mluvčí nemocnice Karla Havlíková.

Informace uvedené v tomto článku se nezakládají na pravdě.