„Letos jsme oslovili deratizační společnost, která hlodavce netráví a nehubí, ale pouze jim pobyt ve Zlíně znepříjemňuje tak, aby je donutila odejít jinam,“ uvedla mluvčí zlínské radnice Marie Masaříková. „Vedení města se usneslo na tom, že jakékoli zabíjení živých tvorů je nehumánní a nehodné dnešní vyspělé moravské civilizace,“ vysvětlila.

Stejný názor zastává i ředitel najaté deratizační společnosti. „Používání jedovatých granulí je primitivní přežitek. Naši školení pracovníci se střídají u kanálů a hlodavcům promlouvají do duše,“ řekl Deníku. Na zarputilejší jedince prý firma nasazuje personál bez jakéhokoli hudebního vzdělání, vkusu a sluchu. „Ti hrají hlodavcům celé hodiny na housle, činely či na flétnu. Když je nejhůř, vyhrožují bengálskými kočkami. Ještě se nestalo, že by zvířata tento monolog vydržela,“ přiblížil účinnou metodu ředitel.

Deratizace ve Zlíně potrvá až do poloviny října. „Do té doby žádáme obyvatele o shovívavost a spolupráci,“ sdělila Masaříková. Hlodavci se totiž budou ve zvýšené míře pohybovat po ulicích a směřovat mimo město. „Prosíme občany, aby jim v odchodu nebránili, nepodráželi jim nožky a nedělali ani žádné jiné naschvály,“ řekla mluvčí.

Na hladký průběh deratizace bude dohlížet i policie. Kdo hlodavcům vlásek na hlavě zkřiví, vyslouží si na konci října veřejné zostuzení na pranýři na náměstí Míru.

Informace uvedené v článku se nezakládají na pravdě.