Narodila se mamince Petře Žůrkové 2. ledna ve 4:23 hodin v porodnici Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Malá slečna měřila 48 cm a vážila 3110 g. A přestože se letos nemohla uskutečnit návštěva z radnice ještě v porodnici, o dárky malá Ela nepřišla.

„Letos jsme bohužel museli přerušit tradici, v rámci níž navštěvujeme maminku s prvním miminkem roku ještě v porodnici. S maminkou Ely jsme se proto dohodly, aby nemusela jezdit na radnici, že jí dárek od města předáme v místě jejího bydliště,“ vysvětlila Klára Čuříková z odboru kanceláře zlínského primátora.

Ela přišla do rodiny Petry a Martina Žůrkových jako druhá. Doma na sídlišti Jižní Svahy bude vyrůstat s o tři roky starší sestrou Karolínkou. Tomu, že by mohla být právě ona prvním miminkem Zlína, přitom dlouho nic nenasvědčovalo.

„Porodní termín jsem měla už 24. prosince! Když mi pak v porodnici řekli, že se ještě první miminko Zlína nenarodilo, a že pokud si pospíšíme, mohlo by jím být to naše, byli jsme překvapení,“ dodala se smíchem maminka. Převzala od města pro holčičku hračky a také poukázku na finanční dar ve výši pět tisíc korun, spolu s gratulací se navíc potěšila i z květin.