Hlasujícím z řad veřejnosti se nelíbil jeho přístup k prosazování a plánování rychlostní komunikace R49. Mezi dvanáct finalistů se však Hradecký už nedostal.
Do ankety o největší antiekologický počin roku bylo nominováno 26 kandidátů. "Za Zlínský kraj veřejnost navrhla radního pro dopravu Petra Hradeckého za jeho podíl na prosazování co nejrychlejšího postavení rychlostní komunikace R49 z Fryštáku na Slovensko, a to bez řádné ochrany obyvatel i přírody dotčených obcí," uvedl Miroslav Patrik ze sdružení Děti Země, které anketu pořádá. Dodal, že silnice tak má vzniknout například bez původně plánovaného ochranného tunelu jižně od Vizovic.

Hradecký o své nominaci vůbec nevěděl. "Nikdo mi nic neřekl. Nominaci ale beru s humorem," sdělil krajský radní a potvrdil svá slova půlminutovým smíchem. "Nicméně, můj názor na věc se nezměnil. Mým úkolem je prosazovat zájmy kraje a jeho občanů co se dopravy týče a stojím si za svým," dodal.
Ropák se letos volí patnáctým rokem. "Za tu dobu se v anketě za Zlínský kraj objevilo maximálně pět nominovaných, což je málo. Je to i tím, že v regionu působí jen pár nevládních ekologických organizací," myslí si Patrik.

Vítěz bude vyhlášen zítra v brněnském HaDivadle. Horkým kandidátem na titul je například ministr průmyslu a obchodu Martin Říman za své tendence prolomit územní limity pro těžbu hnědého uhlí nebo prezident Václav Klaus kvůli bagatelizaci globálního oteplování.