Schvalování náročné investice se však neobešlo bez razantních připomínek zástupců Strany zelených a sociálních demokratů.

Diskuze vyvolal záměr radních financovat projekt z větší části pomocí půjčky. „Nechali jsme si vypracovat levnější variantu, která by přišla na zhruba dvě stě dvacet milionů. Upozornil jsem také na to, že město bude za úvěr ručit svým rozpočtem, což může ztížit a ohrozit hospodaření města v dalších letech. Z těchto důvodů jsem stávající záměr nepodpořil,“ vysvětlil zastupitel Antonín Seďa (ČSSD).

Zelení plánovaný projekt odmítají

Ještě důrazněji varují před stávajícím záměrem radnice členové Strany zelených. „Projekt, se kterým město přišlo, je příliš nadnesený a megalomanský. Studie, kterou propagátoři záměru představili, zahrnuje mnohem vyšší vstupné, než je stávající. Nepředpokládáme, že by aquacentrum navštívilo tisíc osob denně,“ argumentoval zastupitel Stanislav Mikula (SZ).

Radní ale svému záměru věří. „Plánovaný aquapark by měl díky svým atrakcím a dalšímu vybavení přilákat nejen zájem místních zákazníků, ale i lidí ze vzdálenějších míst, případně i zahraniční návštěvníky,“ poznamenal starosta Uherského Hradiště Libor Karásek.

Pro záměr nakonec hlasovalo šestnáct členů vládnoucí koalice, osm členů ČSSD se zdrželo hlasování, zastupitel ze Strany zelených návrhu vyslovil nesouhlas.

Zastupitelé se ale jednomyslně shodli, že stávající plavecký areál ze šedesátých let se bez obnovy neobejde. Nevyhovuje totiž potřebným předpisům a v současné době funguje jen na základě hygienické výjimky.

Nové aquacentrum by mělo být dokončeno nejpozději na jaře v roce 2010 a nabídnout nejmodernější vybavení svého druhu v regionu.