Navrhli ke schválení záměr, který má vést k využití jedné z krajských budov ve městě. Pokud s tím vedení Zlínského kraje bude souhlasit, získá kraj kašnu do svého vlastnictví. Do nově nabytých prostorů by poté hradišťští radní chtěli přestěhovat některé své odbory.

Podmínkou převodu krajské budovy je účast města v řádném výběrovém řízení. „V případě, že nám kraj umožní do budovy přestěhovat některé naše odbory, bychom kašnu z osmnáctého století, nacházející se ve dvoře Slovácké galerie, věnovali krajskému úřadu,“ plánuje starosta města Libor Karásek (ODS).

S postupem radních ale nesouhlasí zastupitel Antonín Seďa (ČSSD). „Zbavovat se majetku s nevyčíslitelnou historickou cenou je pro mě nepřijatelné a absurdní,“ sdělil Seďa, kterého vzápětí podpořila jeho stranická kolegyně Hana Doupovcová a další zastupitel Jaroslav Mikulík (ČSSD).

Ředitel Slováckého muzea Ivo Frolec (KRUH) záměr radních ale neodmítá. Naopak. „Do dnešního dne kritiky tato památka prakticky nezajímala. Převedením na kraj přece město o kašnu nepřijde,“ argumentoval Frolec. Nesouhlasil s ním ale člen zastupitelstva Stanislav Mikula (SZ). „V dnešní době, kdy není problém přestěhovat třeba kostel, se přesun kašny do jiných míst v budoucnu nedá vyloučit,“ nešetřil kritikou Mikula.

Zlínský Kraj podle slov svého nejvyššího představitele hejtmana Libora Lukáše zájem na věci spolupracovat s Hradištěm má. Stále však vyčkává na jeho nabídku. „Čekáme ještě na to, jakou soupisku nabízených nemovitostí nám Uherské Hradiště dodá. Pak se teprve rozhodneme,“ uvedl hejtman.
Kontroverzní záměr zastupitelé nakonec schválili.

Zaznělo také na zastupitelstvu:

„Ivošu, totok na mňa nezkúšaj.“ – zastupitel za ČSSD Jaroslav Mikulík, reagující na argumenty ředitele Slováckého muzea Ivo Frolce, který hájil záměr věnovat Zlínskému kraji kašnu v muzejní galerii.

„Já bych si vyprosil, aby se členové zastupitelstva vyvarovali podobných invektiv.“ – starosta Uherského Hradiště Libor Karásek směrem k Mikulíkovi.