Problém se provozovatelka snažila několikrát vyřešit, avšak marně. Ohroženi jsou zejména školáci, kteří tam jídlo často nakupují.

„Nechápu, jak to může město a policie trpět. Občerstvení je v zatáčce, kde řidiči pořádně nevidí. Dřív nebo později někdo na ošemetný úsek doplatí,“ upozornil řidič, který si přál kvůli osobním důvodům zůstat v anonymitě.

Podobný názor sdílí i Gábina Ondrůšková z Uherského Hradiště, která si v ulici občas jídlo kupuje. „Možná by pomohla alespoň nějaká cedulka na okně občerstvení, která by před čekajícími řidiče varovala,“ konstatovala Ondrůšková.

Problematické fronty registruje také samotná vedoucí rychlého občerstvení Diana Davidović. Vyřešit obtížnou situaci se jí ale zatím nepodařilo. „Hned jak jsem podnik otevírala, chtěla jsem umístit k okénku zábradlí. Na dopravním inspektorátu to ale nepovolili. Problém spočívá i v úzkém chodníku, který jako by na okraji ulice ani nebyl,“ poznamenala Davidović.

Potížím se snažila předejít i úpravou okénka, kterým se jídlo vydává. To „zasunula“ do vnitřní části domu. Vznikla tak malá plocha mimo chodník, kam se ovšem vměstná pouze několik zákazníků. „Stále se snažím nabádat školáky, kteří nakupují, aby nestáli na silnici. Málokdo si ale dá říct. Kdyby se našla možnost, jak prostranství před občerstvením zabezpečit, neváhala bych jí využít,“ dodala vedoucí, podle které by pomohlo rozšíření chodníku nebo zřízení pěší zóny.

K bezpečnosti na ulici by mohla kontrolami přispět i městská policie. Strážníci ovšem potíže s hloučky na silnici zatím nezaznamenali. „U občerstvení se ještě nestala žádná nehoda, ani si u nás nikdo nestěžoval. Myslím, že stav je v normálu. O tom, že by se tvořily velké fronty, nevím,“ tvrdí velitel uherskohradišťské městské policie Jaroslav Ježo.

V úvahu přichází i možný zákaz provozování občerstvení. Jeho odůvodnění a úřední postup by byl ale podle mluvčí radnice Petry Vaďurové Zemčíkové hodně náročný. „Město nemůže dělat prakticky nic. Nemůžeme jen tak někomu zakázat schválené podnikání. Musela by o tom rozhodnout státní správa po prověření případu,“ upřesnila Zemčíková.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ZLÍNSKÉHO KRAJE:

Zpravodajství Sport Kultura Podnikání Černá kronika