Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hradiště: proměna koupaliště na aquapark začala

Uherské Hradiště - Koupaliště v Uherském Hradišti, které je už dva roky zavřené, se v minulých dnech proměnilo v obří staveniště. Vznikne tam totiž aquapark.

12.8.2009
SDÍLEJ:

Hradišťské koupaliště se během několika posledních dnů změnilo v jedno velké staveniště. Foto: Jitka Cilečková

„V rámci přípravy rekonstrukce a stavby aquaparku byly odstraněny objekty šaten, venkovního WC, strojovny a zázemí minigolfu,“ popsal Vlastimil Skála ze společnosti Aquapark Uherské Hradiště.

Stavební práce nejsou jednoduché. Například střecha starých šaten byla zhotovena z eternitu, který obsahuje nebezpečnou látku azbest. „Z tohoto důvodu musela firma postupovat při demontáži dle předpisů o nakládání s nebezpečnými odpady. Pracovníci museli mít speciální obleky a roušky,“ informoval Skála.

Po vybourání nevyhovujících staveb začne samotná stavba aquaparku. Zatím však není jasné, která firma ji bude provádět. „O výběrové řízení na dodavatele stavby byl poměrně velký zájem. Konkrétní údaje ovšem není možné sdělit, neboť výběrové řízení dosud nebylo ukončeno a členové komise jsou vázáni mlčenlivostí,“ vysvětlil vedoucího Ekonomického odboru Městského úřadu v Uherském Hradišti Vladimír Moštěk.

O nejvhodnější nabídce by mohlo být rozhodnuto do konce září. „Poté bude nutné dodržet zákonné odvolací lhůty a následně bude uzavřena smlouva. Neodvolá-li se některý z neúspěšných uchazečů, stavba může být zahájena po podpisu smlouvy,“ řekl Moštěk.

Vlastimil Skála si přesto myslí, že za rok už bude koupaliště otevřeno. „Termín dokončení celé této investiční akce je závislý na datu zahájení výstavby. V současné době lze předpokládat, že koupání v nově rekonstruovaném areálu v létě 2010 je reálné.“

Na nový aquapark se těší i obyvatelé Uherského Hradiště. „Koupaliště a hlavně krytý bazén v Uherském Hradišti mně chybí už proto, že studuji fakultu sportovních studií a postrádám možnost tréninku v plavání. Doufám, že aquapark otevřou co nejdřív a bude cenově dostupný studentům,“ prohlásila třiadvacetiletá Martina Kolajová.

Aquapark bude financován z prostředků města. „Pro financování kapitálových výdajů města v roce 2010, mezi které bude patřit i aquapark, je nyní vypsáno výběrové řízení na poskytnutí úvěru. Podíl nákladů hrazených z úvěru dosud není určen, neboť může být stanoven až po schválení celého rozpočtu na příští rok v zastupitelstvu města,“ informoval Moštěk.

Proto podle něj ještě není možné říci konečnou částku, která bude na rekonstrukci aquaparku potřeba. „Je však možné očekávat, že cena díla včetně projektové dokumentace, stavebního dozoru, dozoru bezpečnosti práce a podobně by se mohla pohybovat kolem dvě stě padesáti milionů korun,“ dodal Moštěk.

Z původního koupaliště bude zachován jen velký padesátimetrový bazén, který bude rozdělen příčně na dvě části. „V jedné polovině bude šest plaveckých drah, druhá polovina pak bude zaměřena na atrakce. V místech zbylých venkovních bazénů, které budou zrušeny, bude vybudován nový dětský bazének s atrakcemi, občerstvení a zázemí technologie na úpravu vody,“ doplnil Skála.

(cil)

12.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Již 25 let pořádá Dan Čagánek se svojí ženou Entomologickou výstavu v Otrokovicích. V pořadí již 47. setkání  milovníků hmyzu, pavouků a plazů se konalo v sobotu 14. října v Otrokovické besedě. Výměnného dne s prodejní výstavou se pravidelně zúčastní na d
17

Koupila jsem si dvě housenky

Oslava 30 let programu Erasmus na  UTB ve Zlíně
16

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

MHD v areálu nemocnice? Dělá se analýza

Bude zajíždět do areálu zlínské nemocnice městská hromadná doprava? Zatím stále není jasné. Nemocnice dělá dopravní analýzu, město prý na ni čeká a dopravní podnik čeká zase na případný befel od města.  

Ošklivý podchod zkomplikuje i dopravu

Těžký úkol čeká zlínskou radnici. Zjistit, proč zatéká do kontroverzního podchodu u opravovaného obchodního domu Prior.

Kodaň převyšuje soupeře v držení míče i v počtu střel, upozorňuje Páník

S moldavským Tiraspolem hráli v evropské premiéře bez branek, v Moskvě proti Lokomotivu jednoznačně prohráli a teď přichází na řadu třetí silný soupeř a další náročná zkouška z vysoké školy fotbalu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení