Potěšující zprávou je, že po odstávce bude provoz doplněn o některá vybavení, na jejichž absenci někteří návštěvníci doposud upozorňovali.

„Chybí mi například vysoušeče vlasů. V dámské šatně jsem našla jen dva, ale byla u nich taková fronta, že jsem dceři i sobě vlasy jen osušila ručníkem a musela jsem si na hodinu sednout do bufetu, abychom tam doschli. Evidentně jsem nepociťovala tento problém sama, protože kolem mě si vlastním fénem sušilo vlasy asi pět lidí,“ podotkla Romana Maňásková z Uherského Hradiště.

Deset nových vysoušečů

Ředitel Aquaparku Vlastimil Skála tvrdí, že problémy s chybějícími vysoušeči budou po stávající odstávce provozu minulostí.

„Součástí údržbových prací bude i doplnění vysoušečů na vlasy. K dvojicím fénů v pánské a dámské šatně přibude dalších deset dalších,“ poznamenal Skála.

Odborníci, kteří na několik dnů budou jedinými návštěvníky zařízení, provedou i revizní zkoušky techniky a zařízení, a vymění vodní a vlasové filtry.

Stávajících technických prací se účastní i zástupci dodavatelské firmy Unistav z Brna.

„Seznam oprav čítá celkem 26 položek. Kromě oprav drobných technologických zařízení se jedná o drobné obkladačské práce jako je například výměna žlábků ve sprchách, dlaždiček a oprava silikonových těsnění,“ upřesnil mluvčí Unistavu Marek Navrátil

Prověří i strojovnu

Dojde i na prověrku strojovny, která má za sebou havárii v podobě „záplavy“ z prasklého potrubí.

K této události došlo 3. ledna a pro Aquapark znamenala dvoudenní odstávku provozu. Kvůli havárii bylo nutné několik dnů ovládat zařízení strojovny ručně.

„I tato část provozu je dnes již ve stoprocentím pořádku,“ ubezpečil veřejnost Skála, který dodal, že areál doposud navštívilo 55 tisíc osob.

Aquapark v Uherském Hradišti je v provozu od 21. prosince minulého roku. Zkušební provoz má trvat celkem 165 dnů od zahájení provozu. Do té doby mohou uživatelé na nedostatky upozorňovat.

„Zkušební provoz běží nejen kvůli testování aquaparku, ale právě i kvůli pojmenování nedostatků. Budeme rádi, když lidé slušnou formou na to, co jim tam chybí, upozorní. Mohou tak učinit písemně na adresu aquaparku či radnice, nebo elektronickou poštou,“ poznamenal starosta Uherského Hradiště Květoslav Tichavský.

AQUAPARK V DATECH:

Začátek stavby aquaparku: říjen 2009

Ukončení stavby: prosinec 2010

Pořizovací cena: 250 milionů korun

Kapacita aquaparku: 380 osob

Netradiční atrakce: dva obří tobogany

Počet odstávek: 2 (vyplavení strojovny v lednu 2011 + technická revize v těchto dnech)

Dosavadní technické změny: výměna nebezpečného prvku v toboganu Black hole. V současné době technici instalují 10 nových vysoušečů

Počet návštěvníků od zahájení provozu: 55 tisíc