Šimon a Ema Procházkovi si výstavu užívali společně s dalšími dětmi.

„Dozvěděli jsme se nové věci o orgánech. Nejvíce se mi líbilo operování na konci,“ vyjadřuje se Šimon po absolvování výstavy. Ema si nejvíce chválila ukázku trávící soustavy.

„Moc se mi líbilo, jak tam ty velké zuby žvýkaly jídlo, jak to tělo vstřebalo a jak to nakonec vypouštělo,“ směje se Ema.

Děti se na jednotlivých stanovištích, která jsou rozmístěna po obchodním centru, dozvěděly o celém lidském těle. „Vůbec jsem nevěděla, kolik máme kostí a svalů v těle. To pro mě byla nová informace,“ říká Ema. Pro Šimona bylo nejzajímavější stanoviště o lidském mozku.

NA CHVÍLI CHIRURGEM

Animátorky dětem předvedly, jak funguje srdce, svaly či kostra. Na posledním stanovišti děti čekal simulant lidského těla, kde si mohly vyzkoušet operaci.

„Právě poslední stanoviště dětí baví nejvíce. Vyzkoušet si operaci je pro ně zážitek,“ komentuje výstavu jedna z animátorek Jana Sedláková. Interaktivní výstavou děti provádí vyškolení průvodci, kteří jim zábavnou formou předávají znalosti.

Děti dostanou na místě lékařské pláště a na závěr malý dárek a diplom s titulem Malý doktor.

„Výstava je moc hezky udělaná. Pláště, které děti dostaly, z nich ty malé doktory opravdu udělaly,“ říká Klára Procházková. Ema i Šimon se však shodli, že lékaři z nich nebudou.

„To bych dělat nemohl. Simulant byl super, ale rýpat se v člověku nechci,“ říká Šimon.

Výstavu mohou lidé navštěvovat až do 21. července. Je otevřena každý den od 10 do 18 hodin.

Program trvá čtyřicet minut a komentovaná prohlídka začíná každou celou hodinu. Zúčastnit se mohou děti od 4 do 11 let, je však nutné se zaregistrovat na webu nebo přímo na místě, počet návštěvníků je totiž omezen.

Zleva Pavlína Žipková, Helena Bezděk Fraňková a Magdaléna Hladká
Z karlovarského festivalu míří do Zlína ocenění Film Friendly