Akce odstartovala v pondělí na platformě 14/15 Baťova Institutu a potrvá do pátku.

Během pěti dní se na stanovištích hasičů, policistů, strážníků městské policie, zdravotníků a Besipu vystřídá zhruba tisícovka třeťáků ze 39 základních škol z kraje.

Zábavný kurz „Hravě záchranářem“ trvá čtyři hodiny.

Speed Marathon. Ilustrační foto.
Rychlost i alkohol. Policisté odhalili desítky přestupků ve Zlínském kraji

Děti se během nich seznámí s prací jednotlivých složek integrovaného záchranného systému a budou si moci také prohlédnout vozidla, techniku a další speciální vybavení, které jednotlivé složky při své práci používají. Připraveno je pro ně i mobilní dopravní hřiště.

„Malí záchranáři se například dozví, jak je důležité používat bezpečnostní pásy i to, proč je potřeba mít v autě správně uložené věci. Policisté jim také připomenou význam cyklistické přilby a vysvětlí rizika poslouchání hudby ve sluchátkách při přecházení silnice. Hasiči žákům zase poradí, jak doma předejít požáru nebo jak správně uhasit hořící hrnec. Základy první pomoci je pak provedou zdravotničtí záchranáři,“ uvedl náměstek hejtmana Lubomír Traub, který je iniciátorem akce.

Nad Zlínem létalo peří. Do polštářové bitvy se zapojilo téměř 300 lidí
Nad Zlínem létalo peří. Do polštářové bitvy se zapojilo téměř 300 lidí

„Chceme přispět k bezpečnosti v našem kraji, a proto akci Hravě záchranářem pořádáme. Předcházet nehodám a nešťastným událostem můžeme nejen obezřetností, ale také prevencí, se kterou je potřeba začínat už odmala. Děkuji všem partnerům, kteří se s námi na organizaci akce podílí,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Týdenní program pořádá hejtmanství ve spolupráci se složkami integrovaného záchranného systému.