Kdy jindy než právě během play off totiž plní jméno města televizní zprávy a titulky novin. Stranou jde i politika. Nějaké hecování tak proběhne i mezi primátory krajských měst Miroslavem Adámkem a Zdeňkem Finkem.

„Panu primátorovi Zdeňku Finkovi určitě pošlu mail. Je to kamarádský kolega a takové pošťuchování přijme. Možná může mít nějaké výhrady ke sportovní kvalitě našeho týmu, ale to je tak jediné, co pro své hokejisty může udělat. Dál totiž půjdeme my," směje se primátor Zlína Miroslav Adámek.

Včera od 14 hodin se na pokladnách zimního stadionu rozběhl také úvodní předprodej. Ve Zlíně sice nebývá na první kolo beznadějně plno, dobrá forma ze závěru sezony však fanoušky láká, a tak nenechávají nic náhodě.

Těch nejvěrnějších fanoušků se však předprodej příliš netýká. Většinou totiž mají zakoupené celoroční permanentní vstupenky.

„Nebojím se, že bych se na stadion nedostal, chci si však zajistit dobrá místa. Jde nás šest a chceme sedět vedle sebe," vysvětlil Pavel Šuranský z Uherského Hradiště, proč využil předprodej mezi prvními. Jiné důvody měl Zlíňan Tomáš Kostelanský.

„Já mám permici, ale kamarádi z práce mě poprosili, abych jim lístky koupil. V práci už jsem skončil a bydlím nedaleko, tak proč ne. Navíc to určitě nebude zadarmo. Věřím v tekutou odměnu," směje se fanoušek, který však v tipování na výsledek série patří mezi opatrné.

Sázkaři Zlínu věří

„Už jsem pár play off zažil. Velké očekávání není nikdy dobré. Hradec hrál celou sezonu nahoře a bude to s ním tvrdý boj," myslí si Tomáš Kostelanský.

Ačkoli se většinu sezony pohybovali hradečtí lvi v tabulce výš než Zlín, sázkové kanceláře favorizují právě borce z Baťova města. Podle Tipsportu dokonce ševci patří mezi čtyři favority play off. Největší naděje na zisk titulu se dávají Spartě. Po ní Třinci, Plzni a právě loňskému finalistovi, Zlínu.

„Play off je však specifická disciplína a často překvapivě brzy vypadávají i kluby, které základní část soutěže třeba i vyhrály," varuje přílišné optimisty z řad fanoušků mediální zástupce Tipsportu Michal Peterka.

Kromě včerejšího předprodeje se bude zbytek vstupenek na oba hokejové zápasy prodávat ještě dnes od 15 hodin.

„Na prodej máme již pouze 900 lístků na sezení a 1000 na stání. Takže už jich příliš nezbývá a minimálně šestitisícová kapacita by se mohla naplnit. Chceme také apelovat na diváky, aby nenechávali příchod na poslední chvíli," prozradil mluvčí klubu PSG Zlín Roman Ordelt.

Hokejové play off je sice na prvním místě o sportu, zároveň však na hokeji mohou profitovat i jiná odvětví. Pro někoho je to možná trochu překvapivé, ale sport dokáže pomoci i propagaci cestovního ruchu a různých regionálních lákadel. Fandové totiž přijíždějí většinou na dva či více dní a mezi zápasy se věnují poznávání krás daného regionu.

„Když už jezdím za hokejem po celé republice, vždy se to snažím spojit i s nějakým výletem. Cestou na Kladno jsem si tak prohlédl Lidice, když jezdím do Třince, nebo do Ostravy, tak se cestou často zastavuji na nějakém hradě.

Loni v Plzni jsem si zašel do zoologické zahrady," potvrzuje hokejový fanoušek Tomáš Stojan ze Zlína. Sám není členem fanklubu, ale i organizovaní fanoušci to mají podobně.

V loňském roce si nenechali fandové ujít prohlídku plzeňského pivovaru. Když se válčilo v Pardubicích, zlínské barvy zase zdobily vyhlídkové lodě na Labi. Letos si tak zlínští fandové rozšíří povědomí o Královéhradecku. V nabídce je například historická vodní elektrárna na Labi nebo i krásné centrum.

„Pokud mi to vyjde, tak se v sobotu před hokejem zajedu podívat do Adršpachu. Je to jen hodinka cesty, tak proč ne," plánuje si víkendový výjezd do Hradce Králové Tomáš Stojan.

Anketa: Jak se bude podle vás dařit 
beranům 
v pla­y off?

Miroslav Adámek, primátor Zlína: Doufám, že v této sérii zvítězí sport. 

Doufám, že v nadcházející sérii zvítězí sport a my postoupíme. Primátor Hradce Králové Zdeněk Fink je sice kamarádský kolega, ale věřím, že postoupíme my. (Smích.)

Josef Němý, ředitel Filharmonie Bohuslava Martinů: Přes Hradec postoupíme 

Konec sezony byl velmi dobrý, proto jsem optimista. Vidím to pozitivně a věřím, že přes Hradec postoupíme. Tipuji 4:2 na zápasy. Pak bude záležet na soupeři.

Jiří Charvát, ředitel Střední průmyslové školy polytechnické Zlín: Zápasy na stadionu si nenechám ujít

Doufám, že přes Hradec Králové přejdeme. Určitě si nenechám zápasy na stadionu ujít. Dál už si však tipovat netroufám. Do čtverky by se však Zlín dostat mohl.

Lukáš Žaludek, ředitel Hotelu Baltaci Atrium: Vítěznou branku přeji Filipu Čechovi

Myslím, že dopadnou dobře. Podle mého Hradec Králové vyřadí a můj tip je 4:1 na zápasy. Vítěznou branku bych přál Filipu Čechovi. Zápasy budu sledovat na stadionu.