„Mít hudební altán a nemoci v něm pořádat hudební akce – to je prostě neúnosná situace. Je na Pavlu Mudříkovi, aby akustiku vylepšil. Naše zadání bylo od počátku jasné, objednali jsme si altán, ve kterém by se mohla provozovat hudba," upozornil náměstek Dalibor Stříbný, do jehož kompetencí patří kultura.

Architekt Pavel Mudřík je připraven problém s hudebním altánem vyřešit. „Určitě něco vymyslím. Potřebuji však vědět, jaký je hlavní problém. Jestli v rezonanci, odrazivosti nebo v něčem jiném. Jakmile to budu vědět, tak navrhnu možnosti," slíbil.

Park Komenského prošel zásadní proměnou v roce 2014. Nově zde bylo vysazeno celkem 296 stromů, 3 984 keřů a 11 434 trvale rostoucích květin.

Instalováno zde bylo moderní dětské hřiště, lavičky, tráva je uzpůsobena ke sportování či odpočinku, návštěvníci mají k dispozici bezplatný signál WiFi. Velkou úpravou prošla i přilehlá ulice Školní, která se proměnila v první zlínský bulvár určený výhradně pro pěší.

Proměnu parku Komenského přijala veřejnost velmi kladně, stejně jako odborníci. V soutěži Svazu zakládání a údržby zeleně získal titul Park roku 2015 v České republice.

Většinu potíží, které se po jeho otevření objevily, se již podařilo odstranit. Nejzávažnějším byly mezery v zástěnu u hřiště, kterými mohly probíhat děti na frekventovanou silnici na ulici Štefánikova. Tento problém radnice vyřešila vyplněním mezer kůly.

„Autor projektu, architekt Pavel Mudřík, proti tomuto opatření protestoval a trval na zachování mezer. S tím jsme nesouhlasili, zdraví dětí a dalších uživatelů parku je pro nás přednější," prohlásil náměstek primátora Bedřich Landsfeld.