„Snad jim prší kapky štěstí,“ přála první školní den všem studentům a žákům ve Zlíně zástupkyně ředitele Střední školy Baltaci Jana Válková. Ten den nastoupilo do jejich školy k dennímu studiu 52 studentů prvních ročníků, k dálkovému studiu pak 16.Současně zde přivítali také 9 nových učitelů.

„Moc jsme se na studenty těšili, bez nich tady bylo smutno,“ připomněla ředitelka školy Jana Hofmanová.

„Jsme moc rádi, že jsme komplet, žádný z učitelů není nemocný,“ oddechla si zase v Základní škole Emila Zátopka Zlín zástupkyně ředitele pro 1. stupeň Miroslava Horníková. V úterý zde přivítali 21 prvňáčků, které přišel v jejich první školní den pozdravit i zlínský primátor Jiří Korec.

„Přeji vám, aby vás touha po poznání neopouštěla a škola vás bavila,“ popřál mimo jiné malým prvňáčkům.

Ilustrační snímek. Veterina
Patálie pro majitele mazlíčků: končí známá pohotovost

V sousední škole - Střední škole gastronomie a obchodu Zlín se zase se studenty první zářijový den pozdravil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Škola se mohla právě tento den pochlubit ve třech patrech novými okny. „Jednalo se o první etapu rekonstrukce školy,“ připomněl ředitel zařízení Petr Úředníček.

Radostně a bez strachu nastupovali ve svůj první školní den děti i v 16. Základní škole Okružní Zlín na sídlišti Jižní svahy ve Zlíně. „Já jsem se moc těšil, mám moc hezkou aktovku,“ pochlubil se malý Adámek. S některými dětmi se zná ještě ze školky a tak bude mít prý ve třídě hodně kamarádů.

Do Základní školy Březnice nastoupilo letos k 1. září 62 žáků. Z toho 14 prvňáčků, 13 druháků, 12 třeťáků, 12 čtvrťáků a 11 páťáků. Na nažhavené prvňáčky čekalo kromě velkých bonbónových kornoutů i plno školních pomůcek, které se jim málem ani nevlezly na jejich lavice. Společně s paní ředitelkou Mgr. Janou Vojtkovou, která bude letos jejich třídní učitelkou, si hned první den zacvičili, zazpívali, a ukázali přítomným rodičům, že se jim ve škole bude určitě líbit. Rodiče pak od zástupce obce Březnice dostali za nástup svých ratolestí do první třídy „věrnostní stipendium“ – 2000 Kč.

Vizualizace nové krajské nemocnice
Dvacet zastupitelů Čunkovi: Nic nepodepisujte