Obě umělkyně měly za tuto poctu velkou radost. Při pondělním odpoledním ceremoniálu před Velkým kinem poděkoval prezident Zlín Film Festu Čestmír Vančura oběma. A protože Anna Geislerová se nemohla ceremoniálu kvůli práci zúčastnit, slova chvály si alespoň na „živo“, vyslechla Klára Issová.

Jsme rádi, že v letošním roce vyšla řada zrovna na vás, že jste v dobré společnosti budeme se samozřejmě moc těšit z vaší přízně k našemu festivalu. Přejeme vám hodně krásných filmů,“ pronesl Čestmír Vančura.

„Měla jsem velkou radost. Přišlo mi to moc milé a potěšilo mne to. A tak bych ráda i touto cestou chtěla všem z festivalu moc poděkovat za takovou přízeň. Těším se na další setkání, filmy a celou atmosféru města,“ komentovala událost Klára Issová. Jak prozradila, má ráda nejen Zlín.

„Mám ráda celý Zlínský kraj,“ uvedla.

Doplnila, že právě ve Zlínském kraji natáčela několik filmů, naposledy například film Tichý společník, který se celý natáčel na Slovácku.

Obrovskou a upřímnou radost z toho, že má svou hvězdu na chodníku slávy, měla i Anna Geislerová.

„A ješitnou radost! Takhle jsem si život hereček představovala, když jsem byla malá,“ usmívala se hvězdná herečka.

A jaký má vztah ke Zlínu ona?

„Vždycky si říkám, jak se může tak krásné a laskavé město jmenovat Zlín. Všechno je tu „hodné“. Mám se Zlínem spojené nekonečné množství vzpomínek. Začíná to natáčením Requiem pro panenku. Hodně vzpomínek se pak pojí s hotelem Moskva – ten mám opravdu v sobě,“ svěřila se Anna Geislerová při této příležitosti.

Chodník slávy ve Zlíně. Historie společného projektu Nadačního fondu Kapka naděje a Zlín Film Festivalu sahá až do roku 2006. Letos se organizátoři rozhodli věnovat hvězdy dvěma významným českým herečkám, jejichž filmová kariéra započala již v útlém věku. Anna Geislerová se nesmazatelně zapsala v pouhých čtrnácti letech do československé filmové historie hlavní rolí v debutu Filipa Renče Requiem pro panenku, který se navíc natáčel přímo ve Zlíně. Pro Kláru Issovou byla zase osudovou v šestnácti letech její první filmová role v černé komedii režiséra Saši Gedeona Indiánské léto, za níž byla nominována na Českého lva. Zdroj: Zlín Film Fest