Obě umělkyně měly za tuto poctu velkou radost. Při pondělním odpoledním ceremoniálu před Velkým kinem poděkoval prezident Zlín Film Festu Čestmír Vančura oběma. A protože Anna Geislerová se nemohla ceremoniálu kvůli práci zúčastnit, slova chvály si alespoň na „živo“, vyslechla Klára Issová.

Jsme rádi, že v letošním roce vyšla řada zrovna na vás, že jste v dobré společnosti budeme se samozřejmě moc těšit z vaší přízně k našemu festivalu. Přejeme vám hodně krásných filmů,“ pronesl Čestmír Vančura.

„Měla jsem velkou radost. Přišlo mi to moc milé a potěšilo mne to. A tak bych ráda i touto cestou chtěla všem z festivalu moc poděkovat za takovou přízeň. Těším se na další setkání, filmy a celou atmosféru města,“ komentovala událost Klára Issová. Jak prozradila, má ráda nejen Zlín.

Ve zlínské zoo pokřtili v rámci 61. ročníku Zlín Film Festu Dana Morávková, Martin Dejdar a Roman Vojtek mláďata vydry obrovské. Dostala jména Vašík, Danuška a Janička.
VIDEO: Malé vydry ze Zoo Zlín mají jména Vašík, Danuška a Janička

„Mám ráda celý Zlínský kraj,“ uvedla.

Doplnila, že právě ve Zlínském kraji natáčela několik filmů, naposledy například film Tichý společník, který se celý natáčel na Slovácku.

Obrovskou a upřímnou radost z toho, že má svou hvězdu na chodníku slávy, měla i Anna Geislerová.

„A ješitnou radost! Takhle jsem si život hereček představovala, když jsem byla malá,“ usmívala se hvězdná herečka.

A jaký má vztah ke Zlínu ona?

„Vždycky si říkám, jak se může tak krásné a laskavé město jmenovat Zlín. Všechno je tu „hodné“. Mám se Zlínem spojené nekonečné množství vzpomínek. Začíná to natáčením Requiem pro panenku. Hodně vzpomínek se pak pojí s hotelem Moskva – ten mám opravdu v sobě,“ svěřila se Anna Geislerová při této příležitosti.

Chodník slávy ve Zlíně. Historie společného projektu Nadačního fondu Kapka naděje a Zlín Film Festivalu sahá až do roku 2006. Letos se organizátoři rozhodli věnovat hvězdy dvěma významným českým herečkám, jejichž filmová kariéra započala již v útlém věku. Anna Geislerová se nesmazatelně zapsala v pouhých čtrnácti letech do československé filmové historie hlavní rolí v debutu Filipa Renče Requiem pro panenku, který se navíc natáčel přímo ve Zlíně. Pro Kláru Issovou byla zase osudovou v šestnácti letech její první filmová role v černé komedii režiséra Saši Gedeona Indiánské léto, za níž byla nominována na Českého lva. Zdroj: Zlín Film Fest