Informace o nakažených koronavirem v těchto a dalších obcích ve Zlínském kraji zveřejnila v pátek Krajská hygienická stanice. Lidé se tak mohli podívat, kolik obyvatel bylo kde pozitivně testováno na nebezpečný koronavirus. V pátek večer na dostupnost tabulky s údaji upozornily Novinky.cz.

„Neustále jsme byli zahlcování prosbami starostů, jak jsou na tom ty které obce,“ vysvětlila ředitelka Krajské hygienické stanice Zlínského kraje Eva Sedláčková.

Podle ní musí hygienici vyhovět žádostem o poskytnutí informací. Zveřejněním počtů nakažených v jednotlivých obcích se také může zamezit nepravdivým informacím či poplašným zprávám.

Data ale krajští hygienici po pár hodinách od zveřejnění stáhli. Ministerstvo zdravotnictví totiž všem hygienám nařídilo, aby zveřejňovaly čísla maximálně na úrovni okresů.

Dnes, v neděli 22. 3. v 18. hodin, bylo ve Zlínském kraji potvrzeno 57 případů onemocnění COVID-19. Dvacet sedm případů je evidováno na Uherskohradišťsku, deset na Valašsku, osm na Kroměřížsku a dvanáct na Zlínsku.

V celé ČR byl koronavirus dosud potvrzen u 1120 lidí. 

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE