Organizátoři k 1. červenci hygienikům zatím nahlásili zhruba 90 táborů v asi 150 bězích

Organizátoři k 1. červenci hygienikům zatím nahlásili zhruba 90 táborů v asi 150 bězích. Zúčastnit se jich má kolem 6500 dětí. „Toto číslo ale není konečné, další akce jsou stále nahlašovány. Kontroly budou během prázdnin pokračovat. Snažíme se být na každém turnusu. Sledujeme však i, která organizace tábor pořádá a jaké jsme s nimi měli zkušenosti z dřívějška,“ uvedla Lukašíková.

Loni organizátoři ve Zlínském kraji hygienikům ohlásili 158 táborů v celkem 273 bězích. Zúčastnilo se jich 11 650 dětí, což je podobné číslo jako v předchozím roce. Hygienici loni v kraji při kontrolách dětských táborů odhalili 18 prohřešků týkajících se například výbavy lékárničky, stravování či zásobování pitnou vodou.

Nabídka letních táborů v kraji je letos obdobná jako v minulých letech. Vedoucí hodlají děti zaujmout především tematickými tábory v přírodě, ale také je alespoň na několik dnů odtrhnout od obrazovek počítačů a displejů mobilních telefonů. Ceny přitom zůstávají většinou stejné jako v loňském roce. Někteří účastníci jezdí na stejné tábory každoročně a hlásí se s předstihem, část pobytových táborů ale bývá tradičně naplněna až na poslední chvíli.

Vyhrajte lístky na festival Ludkovická plečka

Vyhrajte 4 x 2 vstupenky na vyhlášený festival Ludkovická Plečka v Ludkovicích na Luhačovicku, který se koná 24. července.

Více informací o festivalu a soutěži zde!

Vyhrajte vstupenky na koupaliště do Otrokovic

Vyhrajte 10 x 2 celodenní vstupenky na Městské koupaliště v Otrokovicích, které je do soutěže poskytlo.

Více informací o koupališti a soutěži zde!