I. B třída: Jaroslavice i Osvětimany nakonec míří výš

Region – K postupujícím fotbalistům Hrachovce z I. B třídy skupiny A by se podle posledních informací Deníku měly připojit i Valašské Příkazy. Kladné rozhodnutí učinily i Jaroslavice jako vítěz béčka.

18.6.2014

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

V céčku by se kromě Strání měly zase radovat Osvětimany. Velké šachy se soutěžemi způsobily v Krajském přeboru Kateřinice, které se přihlásily právě do I. B třídy, a také Spytihněv, která bude hrát III. třídu.

VÝSLEDKY: Hutisko – Choryně 2:0 Radim Vokáč, Klimek, Val. Polanka – Zašová 2:1 Novák, Adámek S. – Vilém, Fr. Lhota – Lhota u Vs. 1:1 Chmela – Doležal R., Janová – Val. Příkazy 2:2 Potočný, Vojtíšek – Vaculka, Františák, Jablůnka – Lidečko 2:0 Horák, Tomšík, Hrachovec – Ratiboř 7:0 Vaigl J. 2, Vrána 2, Bína, Varga M. a D., Hovězí – Hor. Lideč 1:0 Šrámek.

JAROSLAVICE – V. OTROKOVICE B 1:2 (0:1)

Jaroslavice chtěly v závěrečném zápase potvrdit jarní formu, která jim zajistila historický postup do I. A třídy. Ovšem domácí, kteří oslaví 21. června 80 let od založení klubu, spálili v první půli velké množství šancí, což byly klíčové momenty zápasu. Rezerva V. Otrokovic doplněná o dorostence totiž v závěru poločasu po několika odrazech vstřelila úvodní branku a šla do kabin s nejtěsnějším vedením. V 65. minutě navíc z ojedinělého útoku zvýšili hosté na 2:0. Domácí se snažili s výsledkem něco udělat a rozloučit se s I. B třídou důstojně. Z tlaku však vytěžili pouze jednu branku, a ukončili tak jarní neporazitelnost.

Branky: Macalík – Mlýnek, Bahounek. Jaroslavice: Žbel – Červenka, Podéšť, L. Batík, T. Batík, Macalík, Fajgara, Polách, Švach, Dudr, Doboš. Na střídání: Dlabač, Maršálek. V. Otrokovice: Míček – Laga, Škrabal, Caudr, Bahounek, Koštial, Mlýnek, Vopatřil, Kamenčák, Zelinka, Gerych. Na střídání: Ševčík.

AD. HULÍN – SKAŠTICE 1:3 (1:2)

Poslední utkání sezony v derby mezi Hulínem a Skašticemi byli úspěšnější hosté. A to i přesto, že se v páté minutě ujal Hulín vedení brankou M. Simerského. Poté šel ale jejich výkon strmě dolů a inkasovali tři branky od Skaštic, které odehrály druhou půli na půl plynu.

Branky: 7. Simerský M. – 36., 39. Konečník, 89. Brada. Rozhodčí: Dunda R., Koláček, Zicháček. Diváci: 150. Ad. Hulín: Kostov – Janda (46. Adamík), Šenkyřík, Spáčil (70. Nedbal M.), Jurášek, Kubo, Csomor, Prokop, Simerský M. (63. Volek), Štoll (46. Timan). Skaštice: Barcuch – Motal T., Janalík ( 72. Motal L.), Frýdl P., Sedlák – Bubla, Kvasnička, Sova, Menšík D. (46. Vymětal R.) – Ježák (46. Brada), Konečník (85. Frýdl M.). Trenér: Ivo Frýdl.

LUŽKOVICE – MALENOVICE 3:1 (2:1)

Lužkovice začaly utkání tradičním náporem a už v sedmé minutě otevřel skóre po nacvičeném signálu a přesné rozehrávce Ronzy střílející Gruber – 1:0. Hosté mohli brzy srovnat, ale střela Kovaříčka skončila na břevně Valovy branky. Ve 14. minutě se střelecky opět prosadil Gruber a přesnou střelou k tyči zvýšil na 2:0. Domácí zřejmě uspokojeni dvoubrankovým vedením přenechali iniciativu mužstvu Malenovic, které ve 24. minutě snížilo na 2:1 Zbrankem a jeho krásnou střelou do šibenice. Do konce poločasu se hrálo více ve středu hřiště s několika střeleckými pokusy na obou stranách. Totéž pokračovalo také po změně stran. Těsně před koncem zápasu pronikl obranou hostů J. Ronza, nastřelil tyč a dobíhající Turýn zvýšil na konečných 3:1.

Branky: 7. a 14. Gruber, 89. Turýn – 24. Zbranek. Rozhodčí: Kubíček – Matucha. Polách, 130 diváků. Lužkovice: Vala – Gruber, Langer, Čala, Mičola, Zámorský, Křepelka, Polepil, Holý, J. Ronza, Turýn. Střídali: T. Ronza, Ševčík, Novák, Ždanov. Malenovice: Mňaček – Votava, Zbranek, Gazda, Rosinec, Bartoň, Malota, Torma, Kovaříček, Brázda, Struška. Střídali: Gerych, Zahnaš.

BŘEZNICE – KOSTELEC U HOL. 4:2 (2:2)

Do zápasu vstoupila mnohem aktivněji sestupující Březnice, která však své šance neproměnila, a tak z první střely na bránu otevřeli skóre hosté Gerátem. Domácí Petr Stuchlík vzápětí nastřelil břevno, ale ve 13. minutě už srovnal skóre, když ve vzdušném souboji přetlačil hostujícího obránce. Ve 21. minutě Březnice využila přečíslení a Ambrož zvýšil na 2:1. Kostelec ještě do poločasu srovnal krok, po kombinaci vyrovnal Darebník. Kostelečtí vstoupili do druhé půle mnohem aktivněji a hned nastřelili břevno. Ovšem jejich nedůslednost v obraně potrestal rychlonohý Petr Stuchlík, který svou druhou brankou strhl vedení na stranu domácích. To potvrdil čtvrtou brankou Vojtěch Stuchlík, jenž deset minut před koncem proměnil pokutový kop. V 85. minutě v dobré šanci minul hostující Gerát, a tak utkání skončilo zaslouženým vítězstvím Březnice.

Branky: Stuchlík P. 2, Ambrož, Stuchlík V. – Gerát, Darebník. Rozhodčí: Karlík – Bednařík, Kubíček, 150 diváků. Březnice: Dyšlevský Mar. – Stuchlík V., Hamerník, Dvorník, Frydrych, Ambrož, Teplý, Dyšlevský Mir., Stuchlík P., Šmigura, Štěpáník. Střídali: Dostál, Adamík J., Adamík P. Kostelec u Hol.: Kubík – Hradil J., Darebník, Marek T., Bartošek, Kovalda, Gerát, Zmeškal, Marek D., Čuzy J., Hradil M. Střídali: Zmeškal.

PŘÍLUKY – TEČOVICE 2:1 (1:0)

První gól zápasu přišel ve 20. minutě, kdy po pěkném centru do vápna přeloboval prudší střelou hostujícího gólmana nikým nekrytý Zedníček. Šanci domácích měl i D. Frolek, který ale zblízka ve skluzu netrefil bránu. Do konce půle se i přes další šance obou celků skóre neměnilo. V první polovině druhého poločasu měli hráči Příluků několik šancí, více se osmělovali s hrou dopředu, ale museli také pozorně bránit časté útoky Tečovic. Těm se jejich snaha vyplatila v 51. minutě, kdy na dobře umístěnou střelu hostujícího Paly ke vzdálenější tyči domácí gólman nedosáhl. Domácí ovšem obdržená branka nabudila k většímu úsilí, které se vyplatilo v 60. minutě, když se na 2:1 trefil Bittner. Na čáře pak zázračně zachraňoval domácí brankář Metela, který vyrazil nečekanou hlavičku soupeře po jednom z centrů do vápna. Poté nastřelil Bittner tyč. V závěru měl ještě gólovou šanci po akci dva na jednoho střídající Pajtáš, ale po skvělém zákroku gólmana se již skóre neměnilo.

Branky: 20. Zedníček, 60. Bittner – 51. Pala. 50 diváků. Příluky: Metela – Čelůstka, Kolínek, Ondroušek, Dederle, Zedníček, Frolek R., Strachoň, Vlček, Zahradnický, Frolek D., Bittner, Pajtáš.

ROŠTĚNÍ – LUKOV 3:3 (2:0)

Ve vyrovnané první půli vstřelili domácí dvě skoro totožné branky. Střed zálohy nestačil zabránit střelám k tyči z úctyhodných pětadvaceti metrů a brankář Jokl se v obou případech natahoval marně. Druhá půle začala pro hosty dalším úderem. Ve 49. minutě se pomezní sudí zřejmě bavil s diváky, pustil dvoumetrový ofsajd a domácí se dostali do tříbrankového vedení, což vzbudilo velké emoce. Fotbalovější hosté naštěstí zápas nezabalili a vše ještě zdramatizovali. V 52. minutě se po přihrávce Sedláčka trefil z hranice šestnáctky T. Teplý. V 60. minutě pak po ose bratří Teplých zamířil přesně na zadní tyč Bartoň a o minutu později pak Šumšal poslal do tutovky T. Teplého a ten chladnokrevně zakončil na 3:3. V závěru byli hosté lepším týmem, ale vítěznou branku už nepřidali.

Branky: Zapletal 2, Přikryl – T. Teplý 2, Bartoň. Lukov: Jokl – Brázda, L. Vitovský, Šimčík, M. Vitovský, Bartoň, Tlusták (46. M. Teplý), Sedláček (70. Jantula), T. Teplý, Šumšal, Smetana.

DALŠÍ VÝSLEDEK: Těšnovice – Slavičín B 4:1 Bartušek J. 2, Slováček, Pernorio – Ocelík.

OSVĚTIMANY – OSTROŽSKÁ LHOTA 8:1 (2:0)

Hosté přijeli bez náhradníků a domácí již také nebyli kompletní – bylo znát, že je o všem rozhodnuto. Přesto se herní projev hostů nezdál být sestupovým. Domácí si ale od začátku utkání vytvořili převahu a bylo jen otázkou času, kolik branek do sítě hostů padne, což se naplno projevilo ve druhém poločase, kdy již hostům docházely síly. Hrálo se slušně bez žlutých karet. Jediným stínem utkání bylo nezaviněné zranění domácího kapitána Reného Křemečka, kterému přejeme brzké uzdravení a návrat na fotbalový trávník.

Branky: 40., 60., 65. a 89. Dobeš, 35. Fišer, 62. Žandovský, 74. Exel, 85. Válek – 69. Kopeček. Rozhodčí: Štěpánek. Osvětimany: Brázdil – Zapletal, Trefilík (69. Exel), Fišer, Horňák, R. Křemeček (29. Chaloupka), Brhel (73. L. Křemeček), Trávníček, Válek, Žandovský, Dobeš. Trenér: Filásek. Ostr. Lhota: Kuban – Hanák, Horák, P. Štergenich, E. Pešík, Kusák, D. Štergenich, Fantura, Krátký, Kopeček, Lůčný. Trenér: Šimčík.

KUNOVICE – STRÁNÍ 1:5 (0:2)

Utkání se po vzájemné dohodě klubů předehrávalo již v pátek. Hosté byli jednoznačně lepší, předčili domácí v rychlosti, bojovnosti i touze po vítězství. Straňané si už během úvodní dvacetiminutovky vytvořili dvoubrankový náskok, který po změně stran navýšili na hrozivých 0:5. Až pak se dočkali čestného úspěchu domácí, na konečných 1:5 upravil Sklenář.

Branky: 84. Sklenář – 13. Pomajbík, 19. Gardian, 49. a 73. Mimochodek, 70. Koritina. Rozhodčí: Veselý – Vobořil, Dostálek. Diváků: 105. Kunovice: Uhlík – Žák (46. Uhlíř), Kučera, Krček, Petřek – Škrášek, (75. M. Brim), O. Brim, Baný, Náplava (Sklenář) – Střelec (46. Šebák), Lahodný. Trenér: Klvaňa. Strání: A. Popelka – Gučík (55. Motola), Gardian, Janík, Mimochodek, Frühauf, Zderčík, Koritina, Pomajbík (77. Pavlína), J. Popelka (46. Adámek), Indra. Trenér: Šebesta.

ZLECHOV – NEDAKONICE 4:4 (0:4)

Oba soupeři nastoupili v kombinovaných sestavách a lépe se s tím v první půli srovnali hosté. Domácí navíc možná byli rozhozeni i netradičním sobotním odpoledním termínem, a tak po první půli prohrávali 0:4. Zlechovský trenér Jiří Kraml musel o přestávce v šatně zvýšit hlas, loučit se se sezonou debaklem se mu rozhodně nechtělo. Hráči si jeho slova vzali k srdci a po změně stran fanouškům předvedli takřka dokonalý obrat.

Branky: Kowalík 2, Mikula, Zajíc – Belák 2, Klečka 2. Zlechov: Vendel – Balíček, Kedra, Mikula, H. Vaněk, Machala, Zajíc, Kalmus, Jurášek, Kowalík, Velcr. Trenér: Kraml. Nedakonice: Vaculík – Šoustek, Stupka, Čagánek, Mařák, Beránek, Lukůvka, Duhajský, Belák, Klečka, Petek. Trenér: Strakáč.

JALUBÍ – HAVŘICE 2:0 (1:0)

V posledním kole měly oba celky už záchranu jistou, a tak se hrál bezstarostný útočný fotbal. Hosté mohli jít do vedení jako první už v 5. minutě, velkou příležitost ale nevyužili. Domácí si vypracovali přece jen více šancí, z nichž se ujaly dvě. Účet zápasu otevřel v první půli Ulman, který si naběhl na zpětnou přihrávku a elegantní patičkou poslal Jalubí do vedení. I druhý gól nesl přívlastek nádherný. Tomáš Dobiáš napřáhl z rohu velkého vápna a křížnou bombou vymetl vzdálenější šibenici Maráškovy brány.

Branky: 35. Ulman, 69. T. Dobiáš. Jalubí: Mlčák – Jar. Kříž (80. Burián), Botek, Klajn (84. L. Gajdorus), T. Gajdorus (88. Novák), Bičánek, Dobiáš, Janeček (69. Žaluda), Doseděl, M. Vrábl, Ulman (76. Gajdošík). Havřice: Marášek – Maršálek, T. Rachůnek II, Klusák, Kadlčík, Crla, M. Rachůnek, Masařík (61. Buráň), Moštěk (29. Řezníček), Ulčík, Uherek.

SEHRADICE A – SUŠICE 7:3 (6:2)

Sehradice od počátku diktovaly tempo hry a většina času se odehrávala v jejich režii. Po půlhodině hry domácí vedli již 4:0, potom sice polevili a inkasovali dvě branky, ale do poločasu opět zabrali a navýšili skóre na 6:2. Druhý poločas už se dohrával jen z povinnosti, domácím se navíc přestalo dařit střelecky, takže v hostující síti již uvázl jen jeden balon. Sušice pak ještě upravily na konečných 7:3 pro Sehradice.

Branky: Zavadil 2, Bahulík 2, Nášel 2, Krejčiřík – Šur, Kaštánek, Příplata. Rozhodčí: Kalický – Rovenský, Kovařčík. Sehradice: Čechmánek – Blažek, Nášel, V. Žáček, Kraváček – Zetek, Zavadil, Kolařík, Krejčiřík – Polášek, Bahulík. Střídali: Hofschneider, Okénka. Sušice: Příplata – Lahola, T. Skopal, Kaštánek, Hastík, L. Skopal, Šur, Mikulík, Novák, Šlechta, Fojtášek. Střídal: Omachlík.

VLČNOV – ZLÁMANEC 6:1 (1:1)

Hosté podali odevzdaný výkon, domácí už do přestávky měli několik příležitostí, ale střelecky se prosadili pouze jednou. Zlámanec navíc rychle vyrovnal, když Šurmánek potrestal nedorozumění domácího brankáře s obranou. Po obrátce to tam však začalo Vlčnovu padat a hosté nakonec odjeli s debaklem. Za zmínku stojí krásná trefa Jana Kameníka, když balon se po jeho trestném kopu odrazil od břevna na čáru a následně do horní síťky.

Branky: Činčala 2, Jan Kameník 2, Hlahůlek, Mikulec – Šurmánek. Včnov: Křen – Křapa (60. Zemek), Mikulec, Hlahůlek, Machala – Němčický – Tománek (65. Jakub Kameník), Jan Kameník, Bída – Gregor, Činčala.

PRAKŠICE – KORYČANY 1:4 (0:3)

Domácím chybělo pět hráčů základní sestavy včetně gólmana, takže mezi tyče se postavil hráč z pole. Sychra kapituloval už po několika vteřinách hry, když mu poslal pod břevno navštívenku Karel Věžník. Hosté byli na koni a do přestávky přidali Lyskem ještě další dva góly. Krátce po změně stran ale Dynka hlavou snížil, a když chvíli na to navíc viděl jeden z hostujících hráčů červenou kartu, byli zpět ve hře. Jejich snahu ale vzápětí zabrzdil vlastní gól, po kterém už nenašli sílu na zvrat.

Branky: Dynka – Lysko 2, K. Věžník, vlastní. Prakšice: Sychra – Rubeš (46. Němeček), Bičan, Dynka, Babušík – Kadlček, Jurák, Ondra, Kaňa – Hruboš, Chaloupka (60. Slezák). Koryčany: K. Koval – Bleša, Mušálek, J. Věžník, Vybíral, Tesař, S. Koval, Prokeš, Lysko, Šnajdr, K. Věžník. Střídali: Žalčík, Tesař, Hubr, Hanák.

Tomáš Janíček

Janíček se s Kvistem shodl: Utkání jsme chtěli za každou cenu dohrát!

Fotbal Evropská liga: FC FASTAV Zlín - FC Kodaň
145

Páník: Kluci si zaslouží pochvalu, ne poznámku! Kdo dvakrát vyhraje, postoupí

Trolejbusy na Jižních Svazích zůstaly v odpolední špičce bez proudu

Dvacetiminutový výpadek napájení trolejového vedení v oblasti Jižních Svahů zkomplikoval včera v odpolední dopravní špičce cestování na největším zlínském sídlišti.