„Indy je chlap se vším všudy. Tak jak má být. Trochu dobrodruh, žádná padavka a má rád humor. Jsem jeho velká fanynka. Jdu na první představení, protože jsem se už fakt nemohla dočkat,“ prozradila Silvie Pacalová z Moravské Nové Vsi.

„Já jsem vzal s sebou i syna Tomáše. Jsme Indiana Jonesovi věrní. Láká nás dobrodružství. Mě to osobně vrací do minulých let. Fandím tomu,“ usmál se i Milan Křapa z Uherského Brodu.

Golden Apple Cinema ve Zlatém jablku začalo Indyho promítat už brzy odpoledne. „To dřív ve Zlíně nebylo, premiéry chodily se zpožděním. Teď filmy dostáváme do multiplexu okamžitě v den, kdy mají celosvětovou premiéru,“ uvedla mluvčí Zlatého jablka Kateřina Martykánová.

Zároveň připomenula, že promítání filmů začíná v multikinu ve všední dny už od 13 hodin, o víkendu dokonce od 11 hodin dopoledne a trvá každý den až do půlnoci. „Šest sálů má kapacitu devět set čtyřicet devět míst. Jsou ozvučené nejmodernějším audio systémem pro vnímání prostorového zvuku Dolby Digital Surrround EX,“ doplnila Myrtykánová.

Kromě Indiana Jonese 4 si nyní mohou diváci ve zlínském Golden Apple Cinema vychutnávat i další filmové premiéry. Například český snímek U mě dobrý Jana Hřebejka nebo Speed Racer od tvůrců Matrixu.

Martin Lavay