VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Intezivní sněžení komplikuje dopravu, řidiči opatrně!

Zlínský kraj /PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZUJEME/ - Zlínský kraj zásáhlo noční intenzivní sněžení. Na komunikace vyšších tříd už vyrazili silničáři.

15.2.2012
SDÍLEJ:

Extrémní mrazy vystřídalo ve středu 15. února 2012 silné sněžení. Dopravní komplikace na sebe nenechaly dlouho čekat. Takřka neprůjezdný byl například kopec Sirákov na pomezí Valašska a ZlínskaFoto: DENÍK/Burda Michal

Složitější situace panuje v buchlovských horách a oblasti Kopanic a na Valašsku. Silnice jsou však se zvýšenou opatrností sjízdné. Teplota se na ve Zlínském kraji pohybuje od mínus 5 do mínus 3 stupně, většinou je zataženo. (čtk)

Zlínsko

AKTUÁLNĚ: Podle dispečinku Správy a údržby silnic Zlínska jsou nyní všechny úseky sjízdné se zvýšenou opatrností. Ráno provoz komplikovaly zapadlé kamiony, například v Kladné-Žilín.

„V terénu je veškerá technika,“ uvedl dispečer. Sněžení by mělo podle dostupných informací během několika hodin ustat, je však nutné zejména na otevřených úsecích si dávat pozor na možnost tvorby sněhových jazyků.

K sérii dopravních v souvislosti s počasím došlo dnes ráno na Zlínsku.

O půl desáté musela jednotka profesionálních hasičů z Otrokovic vyjet na pomoc po hlášené vážné dopravní nehodě v Kvítkovicích, kde se čelně střetla dvě vozidla.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že po střetu vozidel došlo k jednomu zranění u přepravovaných osob. Hasiči nemuseli nikoho vyprošťovat, zdravotníci si do své péče převzali pacienta k ošetření.

Po půl osmé ráno zase jednotka profesionálních hasičů z Valašských Klobouk vyjela na pomoc po havárii osobního auta, které částečně blokovalo důležitou komunikaci. Hasiči pomohli s vyproštěním vozidla pomocí navijáku a uvolnili dopravu.

Ve stejný čas jednotka profesionálních hasičů ze Zlína vyjela na hlášenou havárii osobního auta mezi obcí Březnice a Zlín.

„Řidička havarovala na zasněžené vozovce mimo komunikaci, kde se převrátila na bok. Sama se také z vraku dostala ven a nebylo nutné ji vyprošťovat. Vozidlo bylo zajištěno proti případnému požáru a úniku provozních kapalin. Doprava na důležité silnici byla řízena kyvadlově hlídkou policie,“ uvedl k nehodám mluvčí zlínských krajských hasišů Ivo Mitáček. (poh)

Slovácko

Sníh zbrzdil autobusové spoje

Středeční ráno 15. února znamenalo pro studentku Natálii Hromadovou nečekanou zkoušku nervů.

„Ranní autobus do Zlína měl kvůli sněhové nadílce zhruba dvacet minut zpoždění. Tam ale navíc přesedám na trolejbus a přeprava do školy mi tak trvá dalších deset minut navíc. Proto jsem musela požádat rodiče, aby do školy zavolali a omluvili mě. Naši pedagogové totiž omluvenky od nás studentů nepřijímají,“ poznamenala sedmnáctiletá Natálie Hromadová. Problémy s vydatnou nadílkou sněhu museli řešit silničáři i přepravní společnosti.

Vedoucí divize autobusové dopravy ČSAD Bus Uherské Hradiště Petra Jiříková poznamenala, že ke zpoždění některých linek skutečně ve středu ráno došlo.

„Spoje odjížděly ale jen s mírným zpožděním, maximálně do desíti minut od stanoveného času. Zpoždění nabraly autobusy na linkách mezi Hradištěm a Kunovicemi, spoje ve směru na Zlín, a především linky městské hromadné dopravy. Všechny autobusy ale na trasy vyjely, nebylo třeba je nahrazovat jinými autobusy,“ informovala Petra Jiříková.

Silničáři označili ve středu časně sněhovou situaci jako standardní. Kolem desáté hodiny ale stojící kamiony ucpaly silnici mezi Bánovem a Uherským Brodem. „Stálo tam šest kamionů, silnice ale byla střídavě průjezdná v obou směrech,“ poznamenal k situaci u Bánova hradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

Od rána se silničářům dařilo udržet průjezdné například mezi řidiči obávané kopce v Buchlovských horách.

„Jeden pruh je bez sněhu, druhý mírně zasněžený. Máme tam ale tři traktory, které sníh odhrnují, a dva sypače,“ popsal dopolední situaci ředitel Správy a údržby silnic Slovácka Rostislav Buchtík. Dodal, že obdobná situace je i ve výše položených místech Uherskobrodska.

„V okolí Starého Hrozenkova, v úseku směrem na Uherský Brod silnice udržují posádky tří traktorů a jednoho sypače,“ vypočítal Rostislav Buchtík.

Plné ruce práce měli pracovníci Hradišťských technických služeb (HRATES).

„Nastoupili jsme v plném počtu ve čtyři hodiny ráno. Dopoledne jsme v ulicích Uherského Hradiště měli tři multikáry, které uklízely chodníky a autobusové zastávky. Další dva nákladní vozy odklízely sníh ze silnic. Četa naších pracovníků čistila schody v mařatickém kopci a další skupinky lidí čistili jiné úseky ve městě,“ připomněl ředitel HRATESu Jiří Klíma.

Chvíli před polednem se ráz počasí radikálně změnil a sněžení vystřídalo slunce. Situace na silnicích v regionu se tak zklidnila.

„Nemáme hlášené žádné nehody, ani jiné komplikace v dopravě regionu,“ shodli se po středeční dvanácté hodině policejní mluvčí Aleš Mergental s ředitelem silničářů Rostislavem Buchtíkem. (kO)

Sníha zasypal Slovácko, silničáři nasadili do boje veškerou techniku

Celý region se ve středu 15. února probudil pod bílou peřinou. Přes noc napadlo místy až deset centimetrů sněhu. Silničáři, kteří jsou v terénu od druhé hodiny ráno ale sirtuaci zvládají, problémy údajně nenastaly ani na exponovaných úsecích v buchlovských horách a na Lopeníku. Hlášeny zatím nejsou žádné nehody.

„Očekáváme, že celkem napadne až třicet centimetrů, takže nás čeká perný den,“ říká šéf Správy a údržby silnic Slovácka Rostislav Buchtík.

Zatím podle něj probíhá odklízení sněhu z vozovek bez větších problémů. „Sněžení jsme očekávali, takže jsme byli připraveni. Padat začalo asi kolem druhé hodiny v noci a okamžitě do terénu vyjelo osm sypačů na Hradišťsku a stejný počet na Brodsku. V ranních hodinách se k nim v obou částech okresu přidalo po deseti traktorech,“ vypočítal Rostislav Buchtík, který o čtvrt na osm zrovna kontroloval situaci ve Starém Městě. „Na hlavním tahu Uherským Hradištěm využíváme zdvojené vozy, takže jezdí dva sypače za sebou. Doprava je sice mírně zpomalená, ale řidiči jezdí disciplinované, dávají si pozor,“ chválí šéf silničářů.

Těm zatím hraje do karet, že sníh je suchý. „Mokrý sníh totiž na vozovce hned namrzá a tvoří se ledovka,“ vysvětlil Buchtík. (ms)

Kroměřížsko

Dvě děti se zranily při nehodě u Pačlavic

Nová vrstva sněhu potrápila řidiče i na Kroměřížsku. Řada z nich potřebovala pomoc, kdy zapadli v příkopě. Při nehodě mezi obcemi Pačlavice a Osičany ale došlo i na zraněné.

„Řidič nezvládl řízení a v pravotočivé zatáčce dostal smyk. Vyjel vpravo mimo cestu a havaroval do příkopu, kde se auto obrátilo na bok,“ uvedla kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Kromě dvou dospělých ve věku asi pětatřicet a šestadvacet let, cestovaly ve voze taky dvě malé děti.

„Utrpěly lehčí zranění a byly převezeny na dětské oddělení kroměřížské nemocnice,“ uvedl mluvčí krajské záchranky Petr Olšan.

Děti ještě nemají ani dva roky.

Co se týká sjízdnosti silnic, Správa a údržba silnic Kroměřížska hlásí, že sjízdné jsou všechny, jen ty třetích tříd a v horských oblastech se zvýšenou opatrností.

„Od včerejšího večera všechna technika v terénu, nepřetržitě jezdíme,“ ujistil Timoteus Políček. (roh)

Valašsko

V okrese Vsetín jsou silnice průjezdné se zvýšenou opatrností.

Odstavené kamiony stěžují průjezd na tahu Vsetín – Vizovice v prostoru Syrákov, kdy doporučujeme i osobním vozidlům se tomuto úseku vyhnout.
Silnice I/35 v úseku Horní Bečva – Bumbálka pro nákladní vozila neprůjezdná, pro osobní vozidla platí povinnost použití sněhových řetězů.

Řidičům doporučujeme sledovat dopravní zpravodajství na stránkách www.policie.cz.

Aktualizace : Odstavené kamiony na silnici I/49 v prostoru od bývalého hraničního přechodu po obec Střelná. Sjízdnost se zvýšenou opatrností.

autor: redakce

Kvůli sněhové kalamitě došlo i k výlukám na železničních tratí.

Jedná se o úseky Valašská Polanka – Střelná a Horní Lideč - Valašské Klobouky. Na svých webových stránkách na skutečnost upozorňují České dráhy.

Situaci na silnicích ve Zlínském kraji neustále sledujeme a aktualizujeme

15.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalisté Zlína (ve žlutém) v nedělním 11. kole  doma nečekaně vysoko podlehli Mladé Boleslavi 1:5.
11

Ševci inkasovali tři góly za sedm minut. S Mladou Boleslaví prohráli 1:5

Zlínští hokejisté (v modrém) v 16. kole extraligy doma hostili Liberec. Na snímku brankář Kašík

Kašík v euforii: Neskutečné. Straší nás minulé roky

AKTUALIZOVÁNO

Hokejisté Zlína předvedli další famózní finiš a zdolali Liberec

Další obrat dokonán! Hokejisté Aukro Berani Zlín dokázali dotáhnout další obrat. Tentokrát po dvou slepených gólech během 42 vteřin Liberec vedl 2:0. Jenže beranům stačily poslední dvě a půl minuty, aby vyrovnali na 2:2 Lotyši Robertsem Bukartsem a Ralfsem Freibergsem.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Výsledky voleb ze všech obcí v našem okrese

Emocemi a překvapeními nabitý volební víkend přinesl spoustu zajímavých změn, výsledků a reakcí. Tištěný pondělní Deník jich bude plný.  

Alena Gajdůšková: Radost mi kazí neúspěch, chci bojovat za pacienty

S rozporuplnými pocity se vrací do vrcholové politiky Alena Gajdůšková z ČSSD. „Z výsledků sociální demokracie jsem smutná a nešťastná. V kraji máme jediný mandát a získala jsem ho já. To je pro mě velice rozporuplné. I vůči Antonínu Seďovi, kterého takto ve sněmovně střídám a který byl vždycky slušným politikem,“ říká Gajdůšková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení