Město nepotřebuje ani žádný obchod, kterých prý ve městě také dost. „Myslím si, že není nutné, aby tu stály další,“ poznamenala.

Co říkáte na rozhodnutí rady města a průběh zastupitelstva?

Velmi mě to zklamalo. Neměli absolutně žádný přehled a prostudovanou tu danou situaci. Někteří ani nevěděli, o co se jedná. Radní si odsouhlasili, ani nevědí co. Když jsme jim ukázali mapu tak ani nebyli schopní říct, co v té mapě je.

Co by vám přinesla stavba supermarketu?

Přinese nám problémy, zatíží dopravní situaci. Bydlíme vlastně naproti a už teď je potíž, když jdou děti přes cestu. Bojíme se, aby je něco nesrazilo. Počítala jsem auta v pátek od tří do čtyř hodin odpoledne, a tam jich projelo tisíc.

Co vám vadí na nově navrhovaném řešení dopravní situace?

Bude problém vjet a vyjet autem do domu, protože tam budou různé ostrůvky. Ty zúží silnici, a tak třeba v zimě tam neprojede radlice a chodník bude zavalený sněhem.

Myslíte si, že Valašské Klobouky potřebují více obchodů?

Není nutné, aby tu nějaké další obchody stály. Brumov by prý chtěl takový hypermarket. Co jsem ale měla možnost mluvit s lidmi, nechtějí to tam. Protože ví, že by to jejich podnikatele zničilo. Za tu dobu už mohl mít Brumov i Slavičín spoustu takových hypermarketů a nemají nic takového.

Kam chodíte nakupovat vy?

Jezdíme do Penny na kraji města, ale jen tak jednou za měsíc. Utratím tam hromadu peněz a doma vlastně zjistím, že z toho nic nemám. Daleko lepší pro mě je nakupovat tady u místních prodejců. Nakoupím si tu jen zboží, které potřebuji a tam i to, které nepotřebuji. Na takovém nákupu zabiju i spoustu času.

Co tedy navrhujete?

Ten soukromník (majitel prodávaného pozemku ­ pozn. redakce) má vyšponovanou cenu. Prostě bych mu prodej znemožnila. Šel by s cenou dolů a byl by rád, kdyby to prodal městu. To by to mohlo využít úplně jinak. Například klidová zóna je teď u hřbitova, což mi přijde pro malé děti neadekvátní.