Na trati dlouhé 5,6 kilometru se startem u hotelu Ráztoka v Trojanovicích s cílem na vrcholu Pusteven, se prezentoval časem 19:23. Druhý skončil s osmisekundovou ztrátou Stanislav Prokeš (Prokes Team – Brtník), bronzovou pozici obsadil v čase 20:23 Marek Langiewicz z Polska.

Závod se jel s intervalovým 30 sekundovým startem.

,,U takového typu časovky, která se jela z Trojanovic na Pustevny pořád do kopce, bylo důležité nepřepálit začátek a dobře si rozvrhnout síly. Alchymií také bylo dobře se obléct, protože časovka se jela ve velké zimě a za deště. Na Pustevnách bylo jenom 6 stupňů. Proto jsem rád, že se mi v těchto podmínkách podařilo porazit mého největšího konkurenta Stanislava Prokoše a vyhrát kategorii padesátníků,“ potěšil Ivo Odvárku v Beskydech povedený výsledek.

Posledním podnikem v letošním Slezském poháru byl silniční závod O pohár starosty Orlové. V něm ze zlínských cyklistů vynikl Tomáš Galuška, který vyhrál kategorii padesátníků. Josef Slezák po povedeném závěrečném spurtu ovládl kategorii šedesátníků.

,,Den před závodem v Orlové jsem se zúčastnil bikemaratonu v Prusinovicích. V něm jsem ve své kategorii obsadil stříbrnou příčku. Proto jsem nevěděl, v jakém stavu budu mít v Orlové nohy,“ přiznal Tomáš Galuška.

Padesátníci na Karvinsku závodili společně s juniory a čtyřicátníky.

,,V takové konkurenci jsem očekával kvalitní závod, který se rozhodl v průběhu druhého okruhu. V něm se pokusili odjet rivalové z kategorie čtyřicátníků Jaroslav Kocurek a Petr Zatloukal a ti skupinu roztrhali. Já jsem díky pomoci Ivo Odvárky dojel do přední dvanáctičlenné skupiny, kde jsme s Odvárkou zůstali jediní z kategorie padesátníků. Tato skupina si před zbytkem pelotonu vypracovala slušný náskok, který vydržel až do cílového spurtu. Ivo tento spurt vypustil, a proto jsem si ve své kategorii dojel pro první místo. Bez týmové pomoci Odvárky bych ale závod v Orlové nevyhrál,“ děkoval Galuška kamarádovi ze zlínského týmu v cíli.

VÝSLEDKY ZÁVODU DO VRCHU PUSTEVEN 2021:

Muži do 29 let:

1. Ondřej Fierla (Orlová) 16:23.

3. David Chovanec (FORCE KCK Cykloteam Zlín) 18:36.

Muži do 39 let:

1. Patrycjusz Urbanek (Polsko) 16:55.

4. Michal Hradil (FORCE KCK Cykloteam Zlín) 19:22.

6. Martin Kováček (TJ Rožnov pod Radhoštěm) 20:05.

Muži do 49 let:

1. Josef Martinák (Trojanovice) 17:59.

12. Kamil Hastík (FORCE KCK Cykloteam Zlín) 22:15.

Muži do 59 let.

1. Ivo Odvárka (FORCE KCK Cykloteam Zlín) 19:23.

Muži do 69 let:

1. Oldřich Míček (Cyklokramo Suchdol nad Odrou) 21:28.

3. Josef Slezák (FORCE KCK Cykloteam Zlín) 21:37.

Muži nad 70 let:

1. Miroslav Bárta (Cyklo Tým Havířov) 21:23.

VÝSLEDKY CYKLISTŮ FORCE KCK CYKLOTEAM ZLÍN V SILNIČNÍM ZÁVODU O POHÁR STAROSTY ORLOVÉ 2021:

Muži do 29 let: 4. David Chovanec.

Muži do 39 let: 5. Michal Hradil.

Muži do 49 let: 10. Kamil Hastík.

Muži do 59 let: 1. Tomáš Galuška, 2. Ivo Odvárka, 6. Milan Sedlář.

Muži do 69 let: 1. Josef Slezák.