„Kasičky jsme měli ve Zlíně umístěné v obchodních centrech a v naší kavárně Slunečnice. Nejvíce peněz vynesla schránka v Intersparu,“ prozradila speciální pedagožka a sociální pracovnice Zuzana Trčková. „Zhruba čtvrtina peněz ale spadá na výnos Akce cihla v květnu tohoto roku,“ doplnila Trčková.
Peníze budou použité na provoz a zařízení chráněných dílen, které sdružení provozuje. „Nakoupíme za ně rozmanitý materiál k výrobě dárkových předmětů, ale také třeba nářadí k práci na zahradě, počítače a různé kancelářské potřeby,“ informovala.

Lidé se mohou přijít podívat nebo se i zapojit do činnosti centra. „Pořádáme pravidelné odpolední úterky pro veřejnost. Mohou si sami vyzkoušet, jakým způsobem zaměstnanci v chráněných dílnách pracují. Vyrábíme třeba keramiku, stromečky štěstí, věnce hojnosti,“ uvedla. Občanské sdružení IZAP nyní sbírku zastavilo, ale plánuje v této činnosti pokračovat. „Máme zažádáno o povolení ke sbírce na Magistrátu města Zlín. V červnu pak chceme uskutečnit další ročník Akce cihla,“ dodala Trčková.