Kolik ryb mohu ulovit na svazových vodách. Je to omezené? Luděk

V Moravském rybářském svazu si může osoba provádějící lov přisvojit v jednom dni nejvýše 7 kg všech druhů ryb. V tomto úlovku smí být pouze dva kusy uvedených ryb - štika, candát, sumec, amur, bolen nebo jejich kombinace. Úlovek kapra je omezen na jeden kus denně, je možná kombinace s jedním kusem z výše uvedených druhů.

Kdy a kde budete pořádat rybářské závody? Může zde přijít i člověk, který nemá lístek a nikdy nedržel udici v ruce? Robert Šohaj

Rybářské závody pořádáme 20. června pro děti do 15 let a v měsíci září pro ženy - členky naší MO. Všech rybářských závodů se mohou zúčastnit pouze držitelé státního rybářského lístku.

Dobrý den. Můžu si jako rybář postavit stan na přespání u vody? Miroslav

Stanování u vody neřeší žádný rabářský předpis, jde o záležitost v kompetenci obce v jejímž prostoru se voda nachází.

Jsou na rybnících MO Zlín zavedeny horní míry u ušlechtilých ryb? Uvažujete o tom? Pak by měl každý větší možnost chytit si kapitální kousek, se kterým se jen vyfotí… Karel

Osobně proti zavedení horní míry ryb nic nemám. Ale je neúčelné zavádět tuto horní míru na malých revírech, kde jednak nemá šanci ryba se této horní míry dožít, jednak by za svůj život byla nesčetněkrát vylovena. Zavedení horní míry lze uplatnit dle mého názoru na revírech nad pět hektarů.

Kolik členů vykonává rybářskou stráž na Zlínsku? Spolupracujete i s policí? Kolik pytláků ročně chytíte a co jim hrozí? Luděk

V naší organizaci máme ustanovenou rybářskou stráž v počtu 40 členů. V případě potřeby spolupracují s městskou či státní policií. V případě usvědčení z pytláctví jde o trestný čin, který řeší soud. V loňském roce byli usvědčeni tři pytláci.

Dobrý den, kolik ryb se tady v kraji každý rok vysazuje do vod? A kolik z nich tak mohou vylovit pytláci? Kamilka K.

V rámci naší organizace vysazujeme do našich revírů ryby v hodnotě jeden milion korun. Vzhledem k velkému rybářskému tlaku na naše revíry nemáme příliš velký problém s pytláky.

Dobrý den, jsou někde ve Zlínském kraji raci? DíkyToník

Ano, ve Zlínském kraji je spousta lokalit s výskytem původního raka říčního, s ohledem na jeho ochranu však není vhodné jejich výskyt zveřejňovat.