A terčem byli jak zajíci, tak holubi. Nešlo však o živé tvory, ale jen o pohyblivé terče. Asi největším lákadlem byla historická brokovnice ze druhé světové války, ze které se střílelo na terč. Emiráti soutěží v šipkách i ping­pongu.

„Říkáme se Emiráti. Jsme vlastně skupina sedmi obcí v okolí Napajedel. Každá z nich pořádá nějaký turnaj, například Oldřichovice šipky, ping­pong a naše střelbu,“ přiblížil pohořelický starosta Jaroslav Němeček. Už od sobotního rána se k hájovně sjížděli představitelé obcí i se svými rodinami. Přichystaný byl pravý zvěřinový guláš, něco na zahřátí taky nechybělo, vše včetně dobré nálady.

„Nejde tak ani o soutěž, jako o to, že se více mezi sebou poznáváme a utužujeme vztahy. Samozřejmě že se tu občas proberou i pracovní záležitosti, ale to vede k tomu, že si radíme nebo občas i nějakou vyřešíme,“ podotkl místostarosta Pohořelic Vojtěch Klofáč. Puška umí udělat pěknou modřinu Chvíli po oficiálním zahájení turnaje se už z různých koutů střelnice ozývaly rány z pušek. Někomu se dařilo lépe, někomu zase ne. Chytnout do rukou pořádně těžkou pušku dokonce neváhaly ani ženy.

„Letos jsem tu už podruhé. Moc se sice netrefím, ale je to zábava, i když někdy trochu bolí. Zpětný náraz pušky totiž umí udělat pěknou modřinu,“ pousmála se Marcela Stoklásková ze Žlutavy. Největším a taky nejhlučnějším lákadlem byla právě ruská kulovnice ze druhé světové války. „To je rarita. Není to totiž moc obvyklé, aby se střílelo z historické zbraně. Máme tedy možnost vyzkoušet si věci, které běžně nejdou,“ pochvaloval si žlutavský starosta Stanislav Kolář.