Zakladatelka salonu RSM ve Zlíně Monika Povalačová radí, jak se přichystat na ples

Návštěvou v salonu několikrát poctila všechny zdejší odbornice i první dáma Ivana Zemanová. Právě manželka prezidenta je jednou z těch, kteří převzali záštitu nad 3. reprezentačním plesem Filharmonie Bohuslava Martinů a Baltaci.

Deník zjišťoval u zakladatelky salonu Moniky Povalačové, jak by se ženy měly připravovat na slavnostní chvíle plesů. Protože plesová sezona právě začíná.

Kosmetika

„Ženy by měly začít s kosmetickými procedurami minimálně týden před společenskou událostí," radí Monika Povalačová. Proto, aby namáhaná pleť při kosmetice měla dostatek času se zregenerovat.

„Například při hloubkovém čištění dochází k narušení pleti a k začervenalým a podrážděným místům na pleti. Proto týden před plesem je minimální doba na kosmetický zásah," vysvětluje Monika Povalačová.

Líčení

Pro kosmetičky i kadeřnice je podle míněné rady Moniky Povalačové důležité při úpravě vědět, jaké bude mít žena na sobě šaty. „Je dobré vše sladit do jednoho barevného tónu, aby nepůsobila přeplácaným dojmem," vysvětluje odbornice.

I plesové líčení se navíc řídí udávanými trendy.

„Ženy by se také měly řídit tím, na jaký ples mají namířeno. Honosnější, reprezentační si bude vyžadovat decentnější líčení než třeba ples myslivecký, sportovní nebo hasičský," myslí si Povalačová s tím, že nejen stylem plesu, ale také věkem by se ženy při líčení měly řídit.

TIP: Letí francouzský styl líčení – výrazné rty a obočí a málo výrazné oči. Důležitý pro líčení je i kvalitní podkladový krém, který vydrží.

Účes

Trendem jsou dlouhé, volné vlasy s přirozenými loknami – vzdušné účesy. „Žádné velké výčesy a drdoly se nedělají," naznačila Monika Povalačová s tím, že vlasy lze sčesat na stranu a sepnout. „Výsledek by ale neměl působit uměle, naopak, měl by být přirozený," míní kadeřnice. Podle ní samozřejmě záleží i na šatech. „Účes by se s róbou neměl „bít," dodala. I ozdoby do vlasů podle ní mohou korunovat výsledný efekt. „Ženy by ale měly zvážit, jaké zvolí doplňky. Znovu radím: někdy je méně více a přeplácaný dojem spíš výsledné vizáži může uškodit," zdůraznila Povalačová.

TIP: Letí kamínky a lesk do vlasů, flitry a třpytky nebo perličkový nástřik. Sponky malé, velké nebo čelenky.

I tím si mohou ženy ozvláštnit účes. Záleží opět na druhu plesu. Také příčesky a prodlužování vlasů se vrací do módy.

Co s krátkými vlasy? „I z krátkých vlasů jdou udělat úžasné účesy. Řekla bych, že lepší než z dlouhých," myslí si mladá kadeřnice. Pomoci mohou různé žehličky na vlasy. Krátký účes mohou dotvarovat a doplnit i náušnice. A ještě něco ke krátkým a polodlouhým vlasům: vrací se retro styl. „Vždy je ale potřeba kvalitní střih," připomíná Monika Povalačová.

Šaty

Dlouhé antické róby budou hitem letošní plesové sezony. Barva tón v tónu.

Podle Moniky Povalačové se ani ženy menšího vzrůstu nemusí bát délek šatů. „Mohou dohnat zbývající centimetry střevíčky s vysokými podpatky. Na slavnostní ples je ale vždy lepší dlouhá róba," radí odbornice s tím, že v každém případě by vynechala barvu šatů v křiklavých a neonových barvách.