Okres Zlín

Opravy v Březnické ulici v centru Zlína začaly na jaře, od dubna do listopadu je silnice zjednosměrněná. Práce na přestavbě křižovatky ulic Mostní a Březnická se uskuteční ve čtyřech etapách a potrvají po celý rok. Pro řidiče to znamená, že provoz bude možný jen ve směru z centra k okružní křižovatce K Majáku/Filmová.

V opačném směru se bude jezdit po objízdné trase kolem Lesního hřbitova na Kudlov a dále do centra Zlína. Pro nákladní automobily mířící do Zlína bude platit objízdná trasa z Uherského Hradiště přes Napajedla a Otrokovice.

Dopravní stavby ve Zlíně
Řidiči pozor! Omezení v centru Zlína potrvají do konce roku

Rekonstrukce silnice v Bartošově ulici v Napajedlích si vyžádá až do konce listopadu úplnou uzavírku. Objízdná trasa je naplánovaná ulicemi Dr. Beneše a Zahradní.

Na konci dubna byla zahájena stavba dálničního mostu přes Moravu, který má v místě zvýšit plynulost a bezpečnost silničního provozu. Součástí stavby je také protihluková stěna, která ochrání obytnou zástavbu Napajedel před hlukem z dálnice. Stavba D55 Napajedla – Babice je rozdělena do tří etap.

První, která řeší napojení dálnice D55 na stávající silnici I/55, se již staví v rámci akce D55 Babice – Staré Město. Stavba mostu přes řeku Moravu je druhou etapou. Po dokončení mostu naváže třetí etapa, což je 7,5 kilometru dlouhý dálniční úsek, který propojí dálniční most přes Moravu s aktuálně realizovanou dálnicí u Babic. Akce za 674 milionů korun bez DPH má být dokončena v roce 2025.

Okres Kroměříž

Těsně před prázdninami je plánováno dokončení rekonstrukce průtahu v Pačlavicích-Lhotě. Silničáři zde pracují od poloviny března za částečné uzavírky cesty.

Stavební práce se začátkem jara rozběhly v centru Loukova-Libosvár. Za více než 24 milionů korun zde bude rekonstruováno celkem 445 metrů krajských silnic.

Račín je minulostí. Poslední domy bývalého ghetta šly k zemi. Město v současnosti bude jednat o budoucím využití této lokality.
Budoucnost dříve problémového Račína: město plánuje Domov se zvláštním režimem

Práce budou probíhat ve dvou etapách za úplné uzavírky s objízdnými trasami přes okolní obce, ve třetí etapě při částečné uzavírce s řízením provozu semafory. Koncem listopadu by se mohli motoristé dočkat opravené silnice a volného průjezdu.

Do konce prázdnin neprojedete 853 metrů dlouhým úsekem v Morkovicích. Kvůli rekonstrukci silnice musíte místo objet přes Troubky a Zborovice.

Okres Vsetín

V centru Vsetína je až do konce roku 2024 uzavřena komunikace na Nádražní ulici z důvodů přestavby nádraží. Jde o komunikaci v úseku mezi kříženími s ulicemi Žerotínova (u restaurace Na Špici) a Nemocniční (u polikliniky).

V tomto místě a nejbližším okolí budou navazovat další investiční akce – stavba podchodu pod Nádražní ulicí mezi Smetanovou obchodní galerií a právě budovaným dopravním terminálem, narovnání Nádražní ulice, stavba okružní křižovatky u polikliniky a stavba nového autobusového nádraží v sousedství parkovacího domu a dopravního terminálu. Doprava je svedena na objízdnou trasu vedoucí po Smetanově ulici.

Budovaný podchod na vlakovém nádraží ve Vsetíně.
Vsetínské nádraží jako staveniště. Zmizely koleje, roste hala, hloubí se podchod

Do konce srpna musí řidiči počítat se semafory na silnici u obce Lidečko směr Vsetín. Silničáři tady opravují cestu po sesuvu svahu, na jehož zpevnění pracovali v loňské stavební sezoně.

Kompletní přestavba mostu přes Hodorfský potok v obci Zubří potrvá do konce září. Vozidla budou místo stavby objíždět po místních komunikacích. Střídavý provoz vozidel jedním jízdním pruhem bude řízen světelnou signalizací. Souběžně se stavbou mostu se odstraňuje původní lávka, budují se provizorní stezky včetně provizorního přemostění vodního toku pro pěší a upravuje se stávající chodník.

Také v Zašové-Veselé se staví nový most, tentokrát přes Rožnovskou Bečvu. Jeho cena bude více než 41 milionů korun a bude zprůjezdněn na konci listopadu. Během výstavby budou řidiči objíždět řeku po provizorním přemostění, plynulému provozu tu budou pomáhat semafory.

Aktuální uzavírky najdete zde.