KAŠAVA
První písemná zmínka: 1373
Počet obyvatel: 935

VELKÉ CÍLE PRO OBEC

V obci Kašava na Zlínsku nemají o investiční akce nouzi. V uplynulých letech se zde podařilo úspěšně dokončit několik důležitých projektů.

VÝZNAMNÉ OSOBNOSTI: 
JIŘÍ SEDLÁŘ (*1959 †1989), velmi talentovaný řidič a mechanik, jenž měl před sebou jistě hvězdnou sportovní kariéru. Jeho život ukončila v neděli 13. srpna 1989 nehoda při testu závodního speciálu. Tragédie se stala těsně před odjezdem na Rallye Budapešť.
KAREL PAVLIŠTÍK (*1931 †2018), čestný občan Kašavy. Český muzejní a vlastivědný pracovník, etnograf, folklorista, tanečník, choreograf, scenárista a jedna z vůdčích osobností listopadové revoluce na Zlínsku.

ROZHOVOR SE STAROSTOU

Podle starosty Petra Černocha je Kašava místo, o které je potřeba se starat

Před demolicí slouží bývalý kulturní dům policistům
V současnosti probíhá v obci Kašavě výběrové řízení na demoliční práce bývalého kulturního domu. Než však bude objekt zcela odstraněn, poslouží naposledy k dobré věci.
„Protože je nachystán k demolici, nevnímáme případné poškození budovy jako škodu na majetku. Je tak ideálním místem pro výcvik elitních policistů ze Zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje, kteří tam zdokonalují svou techniku zásahu v neznámém prostředí. Policisté cvičí běžně ve svých speciálně vytvořených objektech, ale občas využívají těchto příležitostí, aby změnili známé prostředí,“ vysvětlil starosta Kašavy Petr Černoch. Mimo tyto elitní policisty budovu využijí i kynologové, kteří cvičí speciální psy pro vyhledávání osob nebo výbušnin. 

VYHLÁŠENÁ CUKRÁRNA

TIP NA VÝLET:
Naučná stezka Kašava kolem obce
Na trase stezky je nainstalováno 11 stanovišť, 2 posezení, 32 směrových ukazatelů a 14 zastavení křížové cesty. Celková délka naučné stezky kolem Kašavy je sedmnáct a půl kilometru. Můžete díky ní navštívit obnovené studánky, dozvědět se něco o Kašavě a jejím okolí nebo se podívat třeba na místo, kde za 2. světové války havaroval americký bombardér B-17G. 

Podívejte se s námi také na další místa, která již Deník navštívil:

(*někdy je potřeba několik sekund počkat, než se mapa načte)