NEUBUZ
První písemná zmínka: 1373
Počet obyvatel: 458
V obci se nachází kaple a několik domů. Dopravní obslužnost zajišťuje autobusouvá zastávka. Nejbližší vlaková stanice leží v Želechovicích asi 8 km od obce na trati z Vizovic přes Zlín do Otrokovic.

Jedno z nejpříjemnějších míst pro život na Zlínsku

Starostka obce Neubuz Renata Zábojníková
Starostka Neubuze: Máme kvalitní zázemí a občanskou vybavenost

Obec Neubuz na ZlínskuObec Neubuz na ZlínskuZdroj: se souhlasem obce NeubuzVýdejní místo Zásilkovny je v Neubuzi v provozu
Dobrá zpráva pro všechny obyvatele obce Neubuz Zlínsku přišla v polovině dubna z vedení obce. Výdejní místo Zásilkovny v Neubuzi Z-BOX u obchodu ENAPO je od 19. dubna v provozu.
„Při objednání zboží si stačí vybrat "Z-BOX, Neubuz 120". Zásilku si můžete vyzvednout kdykoli, box je přístupný 24 hod. Stačí si v mobilu naistalovat aplikaci Zásilkovna,“ zní prostřednictvím internetových informací z obce. 

Nové komunitní centrum

Nové komunitní centrum Neubuz.
Nové komunitní centrum v Neubuzi nabídne zázemí pro společenský život

PŘÍBĚH ÚSPĚCHU

Rodinná farma

Bára, Elsa, Krtek, Geronimo, Běla, Bety, to jsou jen některé z malého stáda Anglonubijských koz, které se prohání na pastvinách rodinné farmy Tomšíčkovi v Neubuzi na Zlínsku. K tomu zde ještě chovají krávy a ovce – masné plemeno ovcí SUFFOLK, kde se věnují šlechtitelskému chovu s produkcí plemenných beránků a jehniček.

Významné osobnosti
František Čuba – agronom, pedagog a politik, který v obci žil

Farma Tomšíčkovi Neubuz
Do dobrodružství chovu koz se Tomšíčkovi pouštět nechtěli. Dnes mají kozí stádo

Podívejte se s námi také na další místa, která již Deník navštívil:

(*někdy je potřeba několik sekund počkat, než se mapa načte)