TEČOVICE
První písemná zmínka: 1141
Počet obyvatel: 1385

Po dlouhodobém úsilí, budou v Tečovicích přechody pro chodce

ROZHOVOR SE STAROSTOU 

Obec Tečovice na Zlínsku se nachází v těsné blízkosti krajského města a přitom nabízí klidné bydlení zejména v rodinných domech. „Srdcem každé obce je škola, proto jsem rád, že se podařilo zachovat v naší obci 1.stupeň základní školy a rozšířit mateřskou školu na 3 třídy, což zvýšilo atraktivitu bydlení zejména pro mladé rodiny s dětmi,“ říká starosta obce Jaromír Doležal. Současně prozradil, že mu dělá radost i to, že v obci funguje spousta spolků, které svou činností obohacují kulturní, sportovní a společenský život v ní.

VÝZNAMNÍ RODÁCI
Tečovice jsou dle historických pramenů rodištěm Jana Milíče z Kroměříže

V Tečovicích mají nové spolky i kroje

Kulturní organizace v Tečovicích se v nedávné době rozrostly o dva nové spolky. Tečovské folklorní sdružení a Spolek Z-dravé ženy, které se věnují kultuře a spolkové činnosti, pořádají zájezdy, například do lázní nebo za kulturou. Kromě toho v obci dlouhodobě působí myslivci, dobrovolní hasiči, chovatelé a další organizace.

„Všechny finančně podporujeme, dáváme jim myslím velice slušné peníze na provoz a na pořádání kulturních, sportovních a společenských akcí.I díky naší podpoře spolkové činnosti v obci jmenované dva spolky vznikly. Součástí Tečovského folklorního sdružení jsou dva pěvecké sbory a to mužský sbor Štabarc a ženský sbor Cérky z Tečovic. Ty naši obec reprezentují na folklorních akcích v celém kraji,“ říká starosta Tečovic Jaromír Doležal.

Současně se také pochlubil, že v Tečovicích se podařilo zrekonstruovat tečovský kroj.

„U nás kroje dlouhou dobu nebyly, zanikly, ale v minulosti v Tečovicích existovaly. Proto jsem je nechal na základě starých písemných záznamů a zápisů z Tečovské kroniky zrekonstruovat. Šlo o kroj jak mužský, tak ženský, ale i dětský,“ připomněl starosta Tečovic. 

TIP NA VÝLET: Kostel svatého Jakuba Většího

Nejdůležitější výzva v životě, říká o učitelství ředitelka základní školy

Podívejte se s námi také na další místa, která již Deník navštívil:

(*někdy je potřeba několik sekund počkat, než se mapa načte)