VESELÁ
První písemná zmínka: 1407
Počet obyvatel: 848
Obec Veselá se nachází 13 kilometrů východně od Zlína. Patří do valašského regionu.

NOVÝ VIZUÁL OBCE

Moderní barvy, hravé a jasné piktogramy, sjednocený vzhled obecních objektů i dokumentů obce, ale i například přání místním jubilantům a vzácným hostům, to teď tady ve Veselé budou nově mít. Za touto myšlenkou stála původně rekonstrukce místní kapličky, která proměnou získala neotřelý a zajímavý vzhled. Její nová fasáda má šedou barvu a proměna se setkala většinou s kladným ohlasem veselských obyvatel.

Veselá uklízí zvesela. To byl název akce v rámci projektu Ukliďme Česko v obci Veselá na Zlínsku, která se uskutečnila ve dnech 27. až 28. března. Jednalo se o výzvu ředitelky Základní a mateřské školy Veselá. Společně se na akci kromě školy podílela i obec. „Akce se mohli zúčastnit i jednotlivci. K dispozici jim byly před školou a obecním úřadem rukavice a pytle, které si zde mohli vyzvednout. Lidé se tak mohli procházet v přírodě , která skonsoučasně u toho sbírat odpadky, pro které nechala obec Veselá přistavit kontejner,“ přiblížil starosta Veselé Daniel Juřík.

ROZHOVOR SE STAROSTOU DANIELEM JUŘÍKEM

Pohodu ve Veselé podtrhuje i fakt, že zastupitelstvo obce je sehrané jako dobře seřízený stroj.
„S lidmi, se kterými v zastupitelstvu pracuji, jsem rád. I s předcházejícími zastupiteli jsem byl spokojen. Sedli jsme si,“ říká starosta obce Veselá Daniel Juřík. 

Sběrný dvůr. To je starost, která trápí obyvatele obce Veselá na Zlínsku. „Velice nás to, že v katastru naší obce nemáme sběrný dvůr, trápí,“ přiznal starosta Veselé Daniel Juřík. Podle něj se obec snažila získat areál firmy, která ve Veselé dříve sídlila, ale nepodařilo se nám s insolvenční společností dohodnout a objekt odkoupit např. právě pro zřízení sběrného dvora. „V té době byl náš rozpočet 10 milionů korun, ale oni po nás chtěli 25 milionů,“ seznámil Daniel Juřík s tím, že obec nyní hledá vhodnou alternativu a nebrání se i jednání s nový majitelem objektu.

ZÁŘIVÝ BETLÉM NA ZAHRADĚ

Původně zářil u Krajčů na zahradě Betlém se všemi výjevy, později začal přidávat zvířata. Každý rok mu do jeho sbírky přibývají další, každý rok přidá světelný řetěz na keře a stromy na zahradě. Za jeho adventně vyzdobeným domem a hlavně zahradou, která září do širokého okolí, se sjíždí lidé z celé republiky.

Tipy na výlet  
 Kaple svaté Anny

Deník na návštěvěZdroj: Deník