Ondrová je v Turecku, Mišák vyrazí na Valachy, Šojdrová do Beskyd. Nečas uvidí

Zlínská primátorka Irena Ondrová už se od pátku vyhřívá na pláži v tureckém letovisku Kemer. Poukaz na týdenní dovolenou dostala vloni k jubileu, ale celý rok ležel v šuplíku. Oprášila jej až letos.

„Manžel si zaplatil za sebe a jeli jsme. Déle než na týden nemohu, ale dovolenou budu mít vyloženě relaxační. Brala jsem dvoje plavky, dvě trička a pět knížek. Na každý den jednu,“ přiblížila primátorka.

První týden v červenci si oddechne i bývalá lidovecká poslankyně Michaela Šojdrová z Kroměříže. Vyráží s rodinou tradičně na chatu do Beskyd do oblasti Staré Hamry.

„Je to pro mě nejhezčí dovolená. Vyšlápneme si na Lysou horu a zajdu na borůvky, které si pokaždé nasbírám na celý rok. Víceméně se ale věnujeme turistice. No, a pokud bude možnost, tak bych ráda později i k moři,“ poznamenala Šojdrová.

Tam by vzal svou rodinu rád i čerstvý premiér Petr Nečas. Jezdívají prý autem třeba do severní Itálie nebo do Benátek. Zatím ale netuší, zda na to bude mít o prázdninách čas.

„Letos to vypadá bledě, k tomu mám zásadní stanovisko,“ podotkl Nečas. „Myslím, že budu vděčný za pár volných dní na Rožnovsku,“ dodal.

Sem tam jen na několik dní si během prázdnin odpočine i hejtman Stanislav Mišák. Také na Moravě. Jak poznamenal, s manželkou byl na zahraniční dovolené zatím pouze čtyřikrát. „Podle možností a počasí zajedu občas na Valachy, kde mám maminku a také práci. Ale proč jezdit za hranice, když je u nás tak krásně?“ pousmál se hejtman.

Práci se o dovolence nevyhne ani poslanec Zdeněk Škromach.

Plánuje udělat něco v domku i na zahradě. A pokud to vyjde, tak vyrazí s manželkou i na kola. „Už dlouho plánujeme vyjížďku například po vinařských stezkách. Hlavně, aby tam nebyly velké kopce,“ zasmál se Škromach. Přesné termíny volna ale prý zatím stanovené nemá. „Stále se sestavuje sněmovna a pak ještě vláda, takže uvidíme. Rozhodujeme se vždy dva dny předtím,“ dodal.

Náměstek hejtmana Libor Lukáš chtěl původně vyrazit se známými sjíždět Vltavu. Jedou ale začátkem července „přes svaté“, kdy zrovna nemůže. Pojede tak alespoň s manželkou později na týden do Jižních Čech. „Do Českého Krumlova a okolí pojedeme bez synů. Kluci už jsou velcí, takže ti s námi českou vlast obdivovat nebudou. Bereme s sebou kola, ale objednali jsme si třeba i lístky do divadla,“ sdělil Lukáš.

První místopředsedkyně Senátu Alena Gajdůšková se těší, že stráví alespoň týden vcelku doma, nebude muset balit kufr ani nikam jezdit. „Slíbila jsem být aspoň pár dní použitelná babička a hlídat naše malé Přemyslovny, Elišku a Anežku. Na to se těším nejvíc. Kromě toho mám v plánu ještě zdokonalování angličtiny v Británii. Jinak mě čeká spousta jednání v regionu a jako místopředsedkyně budu mít i povinnosti v Senátu,“ podotkla Gajdůšková.