A jak si na tento den pamatujete vy? Vzpomínáte si, co jste právě dělali, jak jste reagovali, kde jste právě byli? Diskutujte na www.zlinskydenik.cz, vaše názory nás zajímají.

Radek Minařík, 35 let, technik, Zlín
Vzpomínám si na to, zrovna jsem jel s otcem autem. O tom, že se stala tragédie, jsem se dozvěděl z sms zpráv. Začaly mi chodit od telefonní služby, kterou jsem si objednal. Bylo to hodně silné a nepříjemné, po útoku na Američany jsem si myslel, že to vyprovokuje třetí světovou válku.

Jan Mana, 33 let, projektant, Zlín
Byl jsem zrovna na tenise, dozvěděl jsem se o tom od spoluhráčů. Řekli mi, co se stalo, že letadla narazila do věží. V tu chvilku jsem nepřemýšlel nad tím, jak to bude dál, jestli to bude mít nějaký vliv na nás nebo třeba ekonomiku. Ale myslel jsem na to, kolik lidí tam zůstalo.

Helena Holíková, 32 let, překladatelka, Fryšták
Teď jsem právě viděla ukázky z filmu o 11. září. Mám v plánu se na něj znovu podívat, protože mě docela dostal. Dozvěděla jsem se to tehdy od tatínka, který mi tuto zprávu telefonoval. Učila jsem se totiž na státnice, takže jsem nesledovala ani televizi, ani rádio.

Hana Kolářová, 40 let, účetní, Zlín
Pamatuju si, že jsem byla v hodině angličtiny a celou dobu jsme tu událost rozebírali. Je to hrozně smutné, zemřelo tam strašně moc lidí. Prostě obrovská beznaděj. Ve zprávách se o ničem jiném nemluvilo. Doteď je mi z toho špatně, když o tom mluvím. Není to vůbec příjemný pocit.

Zdeněk Novotný, 65 let, důchodce, Zlín
Vzpomínám na to jako občan. Vím, že to proběhlo, že to nebylo nic solidního. A samozřejmě je mi líto těch lidí, co tam zůstali. Dozvěděl jsem se to ze zpráv z rozhlasu. V dnešní době už mě nepřekvapí vůbec nic. Ale nenapadlo mě, že by to mohlo mít vliv přímo na nás.

Anna Javůrková, 78 let, důchodkyně, Zlín
Abych řekla pravdu, už na tu událost nijak nevzpomínám. Ale pamatuju si, jak jsem se to tehdy dozvěděla, z rádia. Vůbec jsem tomu, že se něco takového stalo, nevěřila. Ale zase že bych si myslela, že nás to může nějak ohrozit, to ne.

Ve Zlíně se ptala Petra Plevová
Snímky: Deník/ Radka Šimková