Pisatele, který zlínskému politikovi Martinu Janečkovi hrozil prostřelením kolenou, policisté nezjistili. Akci Facebook odložili

„Jednalo se o cílenou akci naplánovanou před volbami. Aby na mě někteří vyvinuli tlak, naházeli na mě kopec špíny. Bohužel se jednalo o praktiky neschopných lidí,“ míní někdejší náměstek primátorky Janečka.

Osobně nevěří, že by se podařilo dopátrat zasilatele sms, který si bral na paškál i politikovu rodinu. Pokud se tak však stane, hrozí obviněnému za nebezpečné vyhrožování odnětí svobody až na jeden rok.„Telefonní karta byla zakoupena pouze pro zaslání sms. Je neaktivní. Pachatele se nepodařilo vypátrat. Případ je odložen,“ sdělila krajská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Sociální demokrat, který kandidoval za levicovou stranu do komunálních voleb na třetí pozici, podal v létě trestní oznámení na neznámého pachatele pro pomluvu a nebezpečné vyhrožování také kvůli facebookovým stránkám. Odkaz Pan Janečka – Zkáza města Zlína jej totiž označoval mimo jiné za úplatkáře a podvodníka. Policisté jsou však názoru, že internetoví pisatelé trestný čin nespáchali.

„Případ facebookových stránek s informacemi o bývalém náměstkovi rady města Zlína odložili naši kriminalisté s tím, že se nestal přestupek, natož trestný čin,“ uvedla Bartíková.Poznamenala, že prověřování trvalo asi tři měsíce. Policisté prý internet monitorovali a vyslýchali také svědky. Mimo jiné i autora uvedených stránek celosvětové komunikační sítě, který si nepřál zveřejnit v médiích své jméno.„Tvůrce uvedených stránek na facebooku se k jejich vytvoření přiznal. Šlo o vysokoškoláka, který svého jednání litoval. Nicméně pana exnáměstka nijak nepoškodil,“ doplnila mluvčí.

Martin Janečka si to přesto nehodlá nechat líbit. Uvažuje, že na skupinku pisatelů na internetu podá žalobu. „Autoři mi způsobili osobní újmu,“ zdůvodnil politik.S podobným jednáním se setkal kontroverzní zlínský politik i před čtyřmi lety. Před minulými volbami do Zastupitelstva města Zlína počmárali kritici jeho bilboardy hanlivými nápisy. Složili o něm tehdy také pětistránkový pamflet, který šířili elektronicky. Podobný se objevil na stránkách Facebooku i vloni.

Zlínský deník na FacebookuZlínský deník na Twitteru