„Moc nás tato slavnost těší a také to, že pamatujete na našeho dědu Jana Antonína Baťu,“ vyjádřili své poděkování potomci jednoho z velikánů Zlína.

Deska je vytvořena z bronzu a jsou na ní zobrazeny symbolické otisky Baťových bot – otisky připomínající stopu světového významu, kterou továrník po sobě zanechal.

„Tato stopa je nositelem odkazu Jana Antonína Bati nejen v architektuře Zlína, ale také v celkovém smýšlení lidí o kultuře života,“ uvedl při slavnostním odhalení pamětní desky její autor, sochař Ondřej Oliva. Podle něj i ukazuje na odvětví, ve kterém rodina podnikala a podniká.

Co ještě také zaznělo:

Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje:
„Obdivujeme oba zlínské velikány, kteří budovali Zlín. Kdyby nebylo druhé světové války, Zlín by vypadal jinak – ještě lépe. Vždyť oni nedokázali nic udělat špatně. K jejich dílu máme úctu, jejich myšlenky čím dál více rezonují ve společnosti.“

Dolores Ljiljana Bata Arambasic, vnučka Jana Antonína Bati:
„Toto je jenom část té spravedlnosti a my, potomci Jana Bati, máme tu naději a my ji neztratíme, že ještě tento dům se nám vrátí. A naše rodina bude moci přijet do Česka, do Zlína a slavit zde Vánoce.“

Ondřej Oliva, sochař, autor pamětní desky:
„Každý autor do svého díla vkládá svůj rukopis – otisk. Já jsem při realizaci tohoto díla zvolil jiný přístup - otisk bot Jana Antonína Bati.