Tisícovka návštěvníků využila dopoledne možnosti prohlédnout si karolinské sklárny. Davy lidí se už od sobotního rána promenádovaly po silnici protínající Karolinku, lemovanou desítkami stánků. Řidiče z obou stran vítaly značky omezující rychlost na dvacet kilometrů za hodinu, většina jich městem stejně musela projet krokem.

Velký zájem byl ze strany návštěvníků o prohlídku karolinských skláren. „Do dvanácté hodiny si podnik prohlédla asi tisícovka lidí,“ upřesnil Erich Žejdlík, bývalý sklář. Většina lidí se postupně přesunula do zahrady vedle Valašského národního muzea, kde je lákal nejen program, ale i jelení guláš a čepované pivo. „Guláš uvařili Berta Bill a Vojtěch Orság, bylo ho na sedm set porcí,“ informovala Blanka Střelecká, která pomáhala s prodejem vonící speciality.

Kulturní program v Dělnické zahradě zahájil už dopoledne folklorní soubor Jasénka, po něm zahrála dechová hudba Karolinka a odpoledne potěšil diváky František Segrado s Veselou bídou. Ještě předtím ale přišlo na řadu Bílé divadlo z Ostravy, které je známé svými jevištními experimenty. „V Karolince jsme hráli už dvakrát, ale vždy se jednalo o uzavřenou společnost. Takto veřejně se zde představíme poprvé,“ prozradil principál Jan Číhal. Soubor s sebou jako rekvizitu přivezl celý dřevěný kolotoč, který hned přilákal desítky dětí.

Bílé divadlo se pyšní dvacetiletou historií a dnes vystupuje nejen doma, ale i v zahraničí. „Nedávno jsme například dvakrát hráli v Polsku, jednou v Gdaňsku a pak v rámci Dnů české kultury v Krakově,“ dodal Jan Číhal. V podvečer na letošním Sklářském jarmarku, kterému počasí opravdu přálo, vystoupil ještě folklorní soubor Iskerka a program zakončila taneční zábava se skupinou Rose Band.