„Chceme se především vyhnout problémům s parkováním, protože míst, kde se dá v Kloboukách bez problémů zaparkovat, moc není,“ vysvětlil místostarosta Valašských Klobouk Karel Šoman.

V osm hodin ráno tak vyjedou speciální linky ze Slavičína, Vlachovic a Valašské Senice, které zastaví po cestě do Valašských Klobouk ve všech obcích. O hodinu později vyjede také spoj z Loučky. Pro zájemce, kteří se rozhodnou navštívit jarmek až v odpoledních hodinách je připravena ještě jedna odpolední linka ze Slavičína. Všechny tyto autobusy pojedou odpoledne i zpátky.

„Pokud se někdo přesto rozhodne přijet autem, může zaparkovat u Penny marketu, u restaurace Koliba, na hřišti u zemědělské školy a nebo na příjezdové cestě do Valašských Klobouk,“ vypočítal Šoman. Svážet lidi z větších parkovacích míst do centra města budou také speciální kyvadlové linky, které pro cestující budou zdarma.

Do koordinace dopravní situace se pak během jarmeku ve městě zapojí nejen strážníci městské policie ale i dobrovolní hasiči z Klobouk i okolí a pracovníci technických služeb.