Nemalé komplikace způsobilo sněžení lidem na Valašsku. Policisté vyšetřovali několik dopravních nehod. Ve Valašském Meziříčí vběhla ráno čtrnáctiletá dívka přímo pod autobus

„Řidič jel naštěstí krokem a dívku jen lehce ťukl do aktovky. Upadla sice na zem, ale nezranila se," vylíčila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Jiný autobus boural v Huslenkách. Čelně se střetl s osobním vozem Škoda, který skončil zničený mimo silnici. Při nehodě se zranil jeden člověk.

Na řadě míst v regionu uvázly kamiony. Například v Prlově, Loučce, na Bílé či u Meziříčí. Silničáři vyslali do terénu dvanáct sypačů a patnáct traktorů. I na posolených hlavních tazích se ale zejména ráno a dopoledne držela vrstva sněhové kaše.

Počasí na Zlínsku v některých místech komplikuje dopravu. Na výjezdu z Napajedel ve směru na Halenkovice zapadlo osobní vozidlo s řidičem, který se zranil a stěžoval si na bolesti páteře. Na místo hlášené události vyjela jednotka profesionálních hasičů z Otrokovic, kterou posílila jednotka centrální stanice Zlín s terénním speciálním vozidlem.

„Jak bylo následně zjištěno, v zapadnutém a částečně sněhem zavátém vozidle se opravdu nacházel řidič. K úrazu ovšem nedošlo v důsledku nehody vozidla, ale v době, kdy se řidič po zapadnutí vozidla vydal hledat pomoc a na zcela zledovatělém povrchu silnice uklouzl.

Po pádu se mu ještě podařilo dostat zpět do vozidla a kontaktovat telefonicky rodinné příslušníky, kteří událost oznámili hasičům," přiblížil situaci mluvčí zlínských krajských hasičů Libor Netopil. Prochlazeného řidiče pak hasiči zabalili do dek a za pomoci páteřové vesty provedli jeho fixaci.

Podle slov Libora Netopila ve Zlíně nejsou hlášeny žádné závažné dopravní nehody ani jiné události způsobené sněhem. „Situace zůstává klidná," uzavřel popis Netopil.

Sněžení na Slovácku sice včera nebylo zdaleka tak vydatné jako v neděli, přesto způsobilo mnohem větší komplikace. Na vině byla především kamionová doprava. Nehody kamionů zablokovaly například
u Zlech­ova hlavní tah na Brno, dlouhé desítky minut byl uzavřený i frekventovaný úsek mezi Kunovicemi a Hlukem.

„Jeden kamion nemohl vyjet kopec, druhé nákladní auto jej začalo předjíždět a vyjelo částečně mimo vozovku. I tady museli zasahovat silničáři, aby se provoz mohl obnovit," popsal nehodu uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental. Kamion zablokoval i silnici mezi Hlukem
a Vlčnovem.

Kvůli sněhovým jazykům nebylo průjezdných hned několik cest. Nedaleko Vážan dokonce uvázlo i silničářské auto.

Sněžení a vítr způsobily řadu problémů také na Kroměřížsku. Největší potíže se sjízdností byly od rána na Holešovsku a Bystřicku. U výjezdu z Bystřice na Loukov zatarasila cestu převrácená cisterna s naftou. Do přečerpání nafty byl tah uzavřen.

„V soupravě bylo přepravováno asi čtrnáct tisíc litrů směsné nafty," upřesnil mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Libor Netopil.

Značné potíže s dopravou způsobil sníh ráno řidičům autobusů na Holešovsku. Komplikace byly hlášeny
z Přílep, Martinic, Bořenovic
i na objízdné trase u Prusinovic. Doprava tady byla na čas zcela zastavena.

Související: Aktualizované zpravodajství z celého Zlínského kraje

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU