V rodinném občanském sdružení Kamarád Nenuda se o přivítání jara postarali pracovníci, děti i rodiče.

„Uspořádali jsme tuto akci myslím počtvrté. Vždy máme harmonogram stejný. Děti si vyrobí malé Moranky, jednu velkou, chvilku si u nás hrají a pak společně vyrazíme na túru, na jejímž konci je pálení velké Morany a symbolické přivítání jara,“ vysvětlila spoluorganizátorka Vladimíra Lutonská, která se v sobotní podvečer vydala v doprovodu dětí i dospělých na palouček na zlínské Vršavě, kde se uskutečnil ceremoniál na hlídaném ohništi.

Mezi hrstkou dětí byl také devítiletý Matěj, který se podle svých slov na jaro velmi těší. „Zatím jsem na této akci nechyběl, byl jsem každý rok. Moc se mi to líbí a na jaro se moc těším. Rád jezdím na kole a už se nemůžu dočkat otevření bazénů,“ svěřil se chlapec.

„Zaplať pánbů už jaro začalo. Minulý týden jsme ukončili zimu na lyžích a hned jsme přesedli na kola, takže úžasné,“ dodal i jeden z rodičů Pavel Priekala.

„myslím, že jsme se sešli v pěkném počtu. Vzhledem k tomu, že bylo tak pěkně, tak se dalo čekat, že lidé vyrazí jinam. Proto jsem ráda, že se to letos povedlo uskutečnit,“ pousmála se Lutonská z organizace, která v nejbližší době plánuje program k velikonocům a poté se pomalu začne Kamarád Nenuda chystat na léto.

Jejich plány můžete sledovat na webových stránkách