„Důvodem je, aby nebylo dobré jméno zlínské policie neustálé očerňováno. Za tu dobu, co u ní jsem, dokázala spoustu dobré práce a posunula se správným směrem," uvedl o víkendu Jaroslav Vaněk pro Zlínský deník.

Svůj záměr poprvé sdělil v pátek České televizi. Prý je unaven z neustálých půtek a konfliktů. Mezi nejznámější patří spory s bývalým policejním prezidentem Petrem Lessym, kdy na sebe navzájem podali sérii trestních oznámení. Dotkla se ho i kauza vedoucího územního odboru Uherské Hradiště Bronislava Šabršuly. Toho mimo jiné měla policejní hlídka v dubnu přistihnout opilého ve svém voze, kdy navíc odmítl dechovou zkoušku. Krajský policejní ředitel Bedřich Koutný jej proto postavil mimo službu a případ nyní řeší policejní prezident. I z toho důvodu, že Šabršula následně na špičky zlínské policie podal trestní oznámení. Důvodem je údajné vydírání, útisk a zneužití pravomocí. Oznámení potvrdila mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů Radka Sandorová (GIBS).

Ve včerejších Otázkách Václava Moravce policejní prezident Tomáš Tuhý sdělil, že jej různé spekulace kolem vedení zlínské policie rozhodně netěší. Proto čeká na výsledky nařízené kontroly. „To znamená, že chci opravdu vědět, v čem je problém. Více bych měl znát během několika týdnů," nechal se slyšet s tím, že se následně s Bedřichem Koutným a Jaroslavem Vaňkem setká.

„Budeme zvažovat další fungování v těch vrcholových rolích policie," řekl Tuhý. Zároveň však podotkl, že zlínská policie má i řadu úspěchů.

Moderátor Václav Moravec ve svém rozhovoru narazil i na skutečnost, že v našem regionu dlouho působila takzvaná lihová mafie, aniž by policie zasáhla. Došlo k tomu až po vypuknutí takzvané metanolové aféry. „Nechci spojovat hlavy policie s hlavami mafie," opáčil Tuhý.

Již před několika týdny se Zlínský deník na situaci v krajské policii dotazoval přímo ministra vnitra Milana Chovance. „Nejen ve Zlínském kraji, ale ve všech krajích České republiky se vykládají různé příběhy. Já bych těm lidem nerad uškodil. Je potřeba to prostě precizně vyšetřit," sdělil. Podotkl, že je to už záležitostí inspekce, která má tyto případy na starosti.

„Určitě budu chtít do celé věci vidět a stejně tak bude do ní chtít vidět i policejní prezident," doplnil.