Z původně malé akce pro kamarády se stal festival známý široko daleko… Jaký je to pocit? „Především je to mnohem vice starostí,“ říká organizátor Marcel Zvonek. V minulosti jemu a kolegům stačily dva týdny na naplánování programu.

„Dříve to byla taková větší vesnická zábava s dětským dnem. Dneska jen dětský den navštíví dva tisíce dětí a dvakrát více dospělých. Je to velká zodpovědnost,“ popisuje Zvonek. Jeho cílem je hlavně nic nepodcenit, aby se všichni cítili komfortně a akci si užili.

„Je to celoroční práce vzhledem k velikosti celého „cirkusu“. Skončíme festival a už plánujme další ročník,“ dodává organizátor.

Kapacita zámeckého parku není nafukovací

V roce 2017 akci kvůli návštěvnosti přestěhovali z malého výletiště do zámeckého parku v centru města. Ani park s unikátní atmosférou ale není nafukovací a každý ročník to vypadá, že více lidí se do něj už nevejde.

„V parku se větší prostor najít nedá, místo je ale skvělé, takže změnu areálu neplánujeme,“ říká Marcel Zvonek.

Připouští, že příští rok bude muset prostranství naopak přizpůsobit program a cenu vstupenek. „Na další ročník máme domluvenou velkou kapelu, takže lístky budeme muset nepatrně zdražit, aby nám to dávalo při šestitisícové návštěvě za večer ekonomický smysl,“ dodává Zvonek.

A jaké novinky čekají návštěvníky letošního festivalu? Například větší taneční šapitó, ve kterém dostanou prostor rappeři a DJ.

close Slavičínský Karpaty Fest praskal ve švech. Padly všechny rekordy v návštěvnosti. 1. července 2023 info Zdroj: Pavla Máčalová, se souhlasem zoom_in Archivní foto - Karpaty Fest 2023

Už podruhé do Slavičína zavítá Ewa Farna

Čím to, že si Karpaty tak oblíbila? „Minule byla nadšená, hrála u nás poprvé v covidovém roku, kdy bylo povoleno asi 3000 lidi,“ vzpomíná Zvonek. Zpěvačka i kapela byli před prvním koncertem do devítiměsíční pauze nervózní, vše ale dopadlo na jedničku.

„Na našem festivalu měla premiéru její písnička Tělo a celý koncert dopadl moc dobře. Tak možná proto má na Slavičín takové pozitivní vzpomínky. Ale hlavně Ewa má rada dobré jídlo a dobré lidi, a toho je u nás spousta,“ dodává se smíchem Zvonek.

Vedle Farne na festivalu zahrají Rybičky 48, Desmod, Čechomor, Heleniné oči, Morčata na útěku nebo Iné Kafe.

Od sushi až po burgery

Lepší a útulnější zázemí se spoustou posezení, stolečků a zákoutí. A také větší gastrozóna, to jsou z dalších letošních vylepšení. Na festivalu se budou servírovat pochutiny jako sushi, pizza, burgery a tortily. Milovníci sladkého zde najdou wafle i palačinky.

„Festival už dávno není jen o hudbě. Máme tu oddychové zóny, místa se stoly a zázemí, aby se člověk mohl v klidu najíst. Stále to ještě není na festivalech běžné,“ podotýká Zvonek.

Platba bude opět bezkontaktní pomocí náramku.

„Je to jednodušší pro nás, děti i dospělé. Tato služba nabízí všem obrovský komfort,“ dodává pořadatel. Po akci mají návštěvníci možnost nechat si zbylý zůstatek vrátit zpět na bankovní účet.

Stanové městečko letos změnilo místo a nově je na školním pozemku. Jeho kapacita se brzy zaplnila, organizátoři nelenili a našli nový prostor pro dalších 80 stanů.

Výběr z programu

Pátek
Čechomor
Ewa Farna
Desmond
Morčata na útěku

Sobota
Sebastian
Iné kafe
Pam Rabbit
Rybičky 48
Heleniné oči
Dronová show

Neděle
Dětský den
Vesna
Tomáš Klus

close Karpaty fest info Zdroj: karpatyfest.cz zoom_in Karpaty fest    close Karpaty fest info Zdroj: karpatyfest.cz zoom_in Karpaty fest