Jeden bankomat podle tamních občanů na celé Jižní Svahy rozhodně nestačí. „Přestože už hodně lidí platí v dnešní době kartou, hotovost je tu a tam potřeba,“ míní Věra Zelinková, která nechtěla prozradit svůj věk. Dodala, že si proto vybírá peníze raději přímo ve městě.

Šestapadesátiletá Eva Gajová si pochvaluje, že bydlí hned za prvním segmentem, kde je bankomat k dispozici. „Minimálně jeden by byl ale ještě určitě potřeba, třeba u druhého segmentu nebo na Podlesí,“ domnívá se Gajová.

A právě tam se nového přístroje dočkáte už v létě, slibuje mluvčí ČSOB Marek Roll. „V měsíci srpnu plánujeme otevřít novou pobočku na ulici Okružní. Její součástí bude i bankomat,“ upřesnil Roll.

A tato pobočka včetně bankomatu nebude na Jižních Svazích jediná. „Také plánujeme do konce tohoto roku na Jižních Svazích zřídit pobočku i s přístrojem na výběr hotovosti. Kde a kdy přesně bude klientům k dispozici, však ještě v tuto chvíli není jisté,“ sdělila mluvčí GE Money Bank Markéta Dvořáčková.

Šestadvacetiletého Bronislava Kročila z Jižních Svahů to velice potěšilo. „Vybírám občas ve městě, ale když jdu večer někam posedět, je to z ruky,“ objasnil.

Výrazné rozšíření sítě bankomatů připravuje i UniCredit Bank. „Týká se také Zlína. Zatím zde máme totiž pouze jeden na Bartošově ulici. Informovat o konkrétních místech budeme ale až v okamžiku realizace chystaného projektu,“ uvedl ředitel divize retailové distribuce Jaroslav Žahourek.

Česká spořitelna, která vlastní onen jediný bankomat na Jižních Svazích, zatím o umístění dalšího neuvažuje. „Můžu ale říct, že u stávajícího bankomatu evidujeme měsíčně nadprůměrný počet transakcí,“ poznamenala Pavla Plachá z tiskového odboru.

Ani Komerční banka, Volksbank a Reiffeisen Bank zřizování nové pobočky či instalaci bankomatů ve Zlíně na Jižních Svazích podle jejích mluvčí v brzké době neplánují.