„Zpět se stěhovala postupně v průběhu října. Jako první v nových prostorách začalo fungovat pracoviště radiologického oddělení, poté lékařská služba první pomoci pro dospělé i pro děti a stomatologická služba první pomoci,“ uvedla mluvčí nemocnice Karla Havlíková.

V přízemí budovy najdou pacienti také oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie včetně rentgenu. Dále je tam rentgenologické pracoviště, terapeutický rentgenový ozařovač, sono a mammograf, ortopedické ambulance a ortopedický stacionář a také dětské odborné ambulance. Další části budovy slouží onkologickému centru.

Situaci si pochvaluje ředitel nemocnice Zdeněk Mikel.

„Personál pracuje v moderně vybavených prostorách, které jsou nesrovnatelné s těmi starými. Doufám, že i pacienti výraznou změnu registrují,“ podotkl Mikel.

Jak poznamenal, v chodbách mají mimo jiné více míst k sezení při čekání na vyšetření a při hledání konkrétní ambulance nebo lékaře pomáhají pacientům orientační cedule.

„K občerstvení mají k dispozici také nápojové automaty a pokud přijedou vozem, mohou jej nechat na novém parkovišti před pavilonem,“ dodal Mikel.