Dojetí se neubránila ani Petra Mačáková Mišáková z Otrokovic, která do tamní Základní školy T. G. Masaryka vypravila na první školní den svého šestiletého syna Daliborka. Ten nastoupil do třídy 1. B.

„Dneska prozradil, že se mu do školy moc nechtělo. Možná to bylo těmi dojmy, roli snad sehrála i nervozita. A to se původně do školy tak těšil, že by si mohl hrát s dětmi na písmenka a číslice," řekla včera Deníku maminka novopečeného prvňáčka.

Do školy se s nimi vydal také jeho starší bráška, který nastoupil do třetí třídy. Sourozenci spolu o prázdninách trávili spoustu času, hráli si, četli si, takže Dalibor od něj už něco pro povinnou školní docházku pochytil.

„Možná se maličko na svůj první školní den netěšil, protože si ještě nepřipouštěl, že ten den nastane, školu neřešil. Ale už je to tady," usmála se maminka Petra Mačáková Mišáková.

Aktovku si vybral sám, jeho rodiče usoudili, že to bude ideální dárek k narozeninám na jaře, a tak se také stalo. Včera si ji poprvé mohl konečně nasadit na záda.

„Výbavu jsme pro něj pořídili společně s výbavou pro staršího synka. Jen pro Daliborka přišla myslím na nějakých dva a půl tisíce lidí," vyčíslila.

RYCHLE TO UTEKLO, ALE ČAS VRÁTIT NEJDE

Šest let od narození druhého synka uteklo podle maminky až příliš rychle. Kdyby čas a dětství šly zpomalit, bylo by to dobré.

„Říkali jsme si doma, že sotva se narodil, už ho vedeme do první třídy. Strašně rychle to uteklo, při těch starostech s dětmi. Čas ale bohužel vrátit nejde," dodala hrdá maminka s pohledem na svého prvňáčka.

První školní den stála v jeho nové třídě stejně jako řada dalších rodičů.

„Líbí se mi tady. Je to tu dobré. Ze školky je tu se mnou i můj kamarád Adam, ale nesedím s ním v jedné lavici," řekl šestiletý Daliborek, který se zatím asi nejvíce těší na čas strávený ve družině.