Důvodem nepříjemné uzavírky ve městě je oprava další části hlavního silničního tahu ve směru na Zlín a oprava mostu na Fryštácké přehradě. Platit by podle šéfa Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislava Malého měla od 27. května. „Není ale vyloučeno, že k ní sáhneme i o pár dnů dříve," upozornil.

Úplná uzavírka

Práce na opravě mostu a povrchu silnice v ulici Zlínská za celkové uzavírky potrvají nejdéle do 2. srpna.

„Konkrétně bude uzavřena cesta v úseku od křižovatky u staré hasičské zbrojnice až po značku konce města. Příjezd vozidel IZS, zásobování dotčených společností a lidí, kteří v opravovaném úseku žijí, zůstane zachován," informoval Miloslav Kasala, vedoucí odboru správy majetku fryštácké radnice.

Zatímco nyní šoféři najedou z Fryštáku do krajského města nějakých 8 kilometrů, během uzavírky to bude asi 14. Objížďka povede zřejmě přes Lukov, Lešnou a Kostelec, případně přes Velíkovou. Nad zvýšenou dopravou si ale například starosta Lukova Jiří Jangot nestýská.

„Těch rodinných domů, kolem kterých náhradní trasa povede, v dotčené ulici moc není, takže s tím žádný problém nemáme. Navíc po skončení oprav ve Fryštáku se silničáři pustí do opravy silnice zase u nás. Uzavírku tu budeme mít ale jen částečnou," řekl Deníku starosta.

Deset minut zpoždění

Cestujících v linkových autobusech se zase podle Zdeňka Paštěky ze zlínské provozovny ČSAD Vsetín uzavírka dotkne v podobě zhruba desetiminutového zpoždění.

„Lidé by s ním měli počítat. Je třeba si uvědomit, že tam, kde mají na přestup do dalšího autobusu třeba minutu, jej tak nestihnou," podotkl Zdeněk Paštěka.

Po skončení oprav mostu a silnice Zlínská přijde na řadu další omezení. Tentokrát dělníci dají do pořádku úsek od křižovatky u staré hasičské zbrojnice až po vjezd na fryštácké náměstí. Řidiči jím ale už projedou.

„Městu se totiž podařilo se zhotovitelem stavby domluvit, aby úsek nebyl kompletně kvůli tomu zavřený. Doprava tak bude umožněna v jednom pruhu a řízena semafory," upřesnil šéf Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

Během oprav auta s hmotností nad 7,5 tuny musejí využívat objížďku vedenou po silnici I/49 po trase Zlín, Otrokovice, Hulín, Holešov a odtamtud do Fryštáku.

„Mně omezení vůbec nevadí. Co naděláme, silnice a most potřebovaly opravit. Přes léto to nějak přečkáme a pak to tu budeme mít hezčí," rezignoval na čtvrtroční omezení Jan Hrušák z Fryštáku.