V sobotu to bude horní část ulice od křižovatky České po Kocandu, v neděli pak dolní část ulice křižovatky Družstevní a Středová.

Zatímco rodina Doležalova z ulice Slovenského národního povstání použila už i při minulé zářijové výluce výjezdovou cestu přes ulici Paseckou, Lenka Fardová z Valachova žlebu se o víkendu dopraví do centra linkou městské hromadné dopravy po výlukové trase.

Přizpůsobí se i další členové rodiny. „Mamka jezdívá v sobotu k babičce, tentokrát pojede už v pátek,“ poznamenala Fardová. Doma zřejmě zůstane Pamela Strnadová ze Středové ulice. „Asi se ani nikam nevypravíme,“ přemítala.

Obdobnou situaci zažili lidé na Jižních Svazích už o víkendu 6. a 7. září. Tehdy se původně jednodenní oprava kvůli horku ještě o několik hodin protáhla.

„Tentoktrát by mělo počasí práci přát,“ poznamenal mluvčí Ředitelství silnic Zlínského kraje Vojtěch Cekota. Okružní ulice bude po víkendové rekonstrukci průjezdná, řidiči však budou muset být opatrní i nadále.

„Silnice už bude po položení vrchního koberce hotová. Ještě se ale budou dodělávat zálivy u zastávek městské hromadné dopravy, jejichž oprava bude pokračovat až do příštího roku,“ upozornil Cekota.

Omezení pokračuje také na mostu přes Kozlův žleb, kde se bude prozatím jezdit dvěma jízdními pruhy. Tam zbývá ještě položit kabely a vybetonovat nosník. „Oprava by měla být hotová do konce roku,“ dodal Cekota.