Stavba rekreačního zázemí pro zhruba třicet tisíc obyvatel Jižních Svahů a okolí je podle zlínské primátorky Ireny Ondrové (ODS) investiční prioritou pro budoucí dva roky, kterou si vytkla celá současná koalice. Bazén slibovaly před komunálními volbami v roce 2006 téměř všechny strany napříč politickým spektrem.

„Zatím je projekt ve fázi studie. Chceme jej ale dokončit ještě v našem funkčním období, tedy do roku 2010,“ ujistila primátorka.

Na stole byl v létě návrh, který se od nynější varianty liší v tvaru a materiálu použitém na nádrže. Starší počítal s nerezovými bazény spíše oblého tvaru, současný pak vyměnil kov za plast a změnil tvar plaveckého bazénu na obdélníkový.

„Je to proto, aby v něm mohly být natažené plavecké dráhy. Mohly by jej tak využívat například i školy pro svou výuku,“ poznamenal radní Jankovič.

Práci komise, která kromě vizualizace návrhu plánuje i geodetický průzkum městských pozemků ležících mezi restaurací Vyhlídka a salesiánským kostelem, by měli stihnout radním předložit k posouzení ještě v únoru. Plán počítá také se zázemím včetně občerstvení a parkoviště pro handicapované.

Odstavit auto pak lidé budou moci například u salesiánského kostela.

Přesnou cenu stavby ještě na radnici neznají, maximálně by to ale mělo být osmdesát milionů. Hradit se má z rozpočtu města bez pomoci dotací.

„Není důvod to nějak zdržovat. Pokud bude vydané stavební povolení, začne se,“ dodala Ondrová s tím, že by to mohlo dle trvání územního a stavebního řízení být buďto ještě letos, nebo nejpozději na počátku příštího roku.

Na koupaliště už se těší například Sukupovi z Družstevní ulice.

„Brzy budeme mít třetí vnouče, budu chodit na koupaliště s nimi. Sama také ráda plavu a alespoň nebudeme muset až na Zelené,“ vítá Věra Sukupová.

Realizace koupaliště potěší i radního Zdeňka Blažka (ODS).

„Bydlím poměrně daleko a také máme bazén doma. S dětmi bych tam ale zašel, pokud budou chtít,“ říká spolumajitel už několik let zavřeného malenovického koupaliště Riviéra.